Ліпи, що хочеш з нього: доброволець пояснив, чому в Україні треба знизити мобілізаційний вік до 18 років

"Янкі" заявив, що до його підрозділу останнім часом добровільно вступають люди віком від 18 до 23 років. Військовий наголосив, що вони більш витривалі за 50-річних

мобілізація в україні
Ігор "Янкі" Янков дав інтерв'ю Bihus Info

Білоруський доброволець Ігор "Янкі" Янков вважає, що в Україні необхідно знижувати мобілізаційний вік до 18 років. Молоді люди витриваліші на війні, каже військовий. Він додав, що до його підрозділу останнім часом добровільно вступають 18-23-річні юнаки.

Про це "Янкі" в інтерв'ю Bihus Info. На його думку, 18 років - це ідеальний вік для армії.

"Немає в цьому ніякого радикалізму. Дивіться, все дуже просто. Ми беремо 18-річного хлопця: у нього набагато більше здоров'я, у нього набагато більший ресурс тіла. Він швидко засвоює - з нього ліпи, що хочеш. Вони молоді, вони більш злі. Це ідеальний вік", - пояснив він.

 

"Янкі" зазначив, що в Білорусі юнаки йдуть в армію з 17 років. Журналістка додала, що до армії в Україні теж йдуть у досить юному віці, однак тут йдеться про мобілізацію для участі у війні. На слова журналістки про те, що не всі, хто служить в армії, йдуть воювати, доброволець сказав:

"Я думаю, що армія вигадана для того, щоб навчити людей володіти зброєю, навчити тактики і так далі. Тобто це підготовка людини до війни".

Коли журналістка сказала, що 18-річний юнак, по суті, щойно закінчив школу, "Янкі" зауважив, що його "не пошлють одразу на війну" - йому дадуть підготовку, знання і він стане фахівцем.

"Ми беремо 18-річного фахівця і беремо, припустимо, 50-річного чоловіка, який прийшов на війну. Хто пройде більшу дистанцію або пронесе більше? Мало людей у 50 років пройдуть великі дистанції і будуть такі витривалі, як 18-річний хлопець", - констатував Янков, додавши, що останнім часом до його підрозділу добровільно вступають люди віком від 18 до 23 років.

Всі 17-річні хлопці мають стати на військовий облік

Юнаки, яким у 2025 році вже виповнилося або ще виповниться 17 років, мають пройти процедуру взяття на військовий облік до 31 липня. Йдеться не про призов до війська, а про офіційну реєстрацію в державному обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів.

У ТЦК заявили, що облік - це лише початковий крок, який не має нічого спільного з мобілізацією. Юнаки після нього не отримують повісток на службу. Ця процедура потрібна державі, щоб розуміти загальний кадровий потенціал, рівень освіти та інші особливості молодих громадян, які в майбутньому можуть бути залучені до оборони країни.

Пройти реєстрацію можна двома способами - або через електронний кабінет призовника після авторизації, або ж прийти особисто до районного чи міського ТЦК. З собою потрібно мати стандартний набір документів: паспорт, свідоцтво про народження, довідку про освіту, підтвердження реєстрації місця проживання, ідентифікаційний код та фото. Якщо хлопець є внутрішньо переміщеною особою або вже працює чи навчається - ці довідки також потрібно надати.

У ТЦК закликають не затягувати з реєстрацією, адже після завершення встановленого строку - тобто після 31 липня - юнаків, які не стали на облік, може чекати адміністративне покарання.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити