Ліга Європи: «Шахтар» у серії пенальті переміг «Ренн»

Героєм матчу став голкіпер «гірників» Анатолій Трубін

Гравці «Шахтаря» (Фото: shakhtar.com)

«Шахтар» провів другий матч стадії 1/16 фіналу Ліги Європи. Після перемоги у першому поєдинку «гірники» завітали у гості до французького «Ренна». Доля протистояння вирішилась у додатковий час.

У четвер, 23 лютого, відбувся поєдинок 1/16 фіналу розіграшу Ліги Європи сезону 2022/23. У Франції «Ренн» приймав «Шахтар».

Склади команд

Ренн: Манданда, Спенс, Омарі, Белосьян, Трюффер, Доку, Сантамарія, Маєр, Токо Екамбі, Калімуендо, Гуїрі.
Запасні: Алемдар, Сален, Родон, Теате, Угочукву, Ву, Те, Мелінг, Г. Дуе, Д. Дуе, Салах.

Шахтар: Трубін, Конопля, Бондар, Матвієнко, Михайліченко, Степаненко, Зубков, Бондаренко, Судаков, Топалов, Траоре.
Запасні: Шевченко, Пятов, Тотовицький, Сікан, Джурасек, Келсі, Тейлор, Очеретько, Фарина, Назарина, Козік, Ракицький.

Перебіг матчу

«Ренн» з перших секунд зустрічі взяв м’яч під контроль. Вже на початку другої хвилини Трубін вступив у гру, відбивши небезпечний удар Гуїрі. Господарі притисли «Шахтар». Трубін врятував команду від спроб Спенса та Трюффера відкрити рахунок. Поступово «Шахтар» відсунув гру від своїх воріт. На 21-й хвилині «гірники» заробили свій перший кутовий. Після подачі з кута поля Бондаренко скинув м’яч, а Траоре забив. Втім після перегляду повтору арбітр взяття воріт скасував, зафіксувавши гру рукою у Бондаренка.

На 28-й хвилині Трубін відбив черговий удар по своїх воротах. Цього разу пробити голкіпера «Шахтаря» не зміг Маєр. «Гірники» збили темп і надали своєму голкіперу можливість трохи перепочити. До перерви суттєвої роботи у Трубіна більше не було.

«Ренн» забив на 52-й хвилині. «Шахтар» захопився атакою та пропустив випад суперника. Токо Екамбі пробив з лівого кута воротарського майданчика, від ноги Трубіна м’яч влучив у поперечину і залетів у сітку. На 58-й хвилині господарі створили ще один гольовий момент. Бондар в останню мить встиг заблокувати удар Калімуендо у вільний кут воріт після прострілу з правого флангу. На 66-й хвилині Конопля підключився до атаки і пробив злету. Манданда у стрибку удар парирував. У наступному епізоді Траоре намагався випросити пенальті, але отримав жовту картку за симуляцію.

Приблизно з 70-ї хвилини темп гри трохи впав. Команди почали діяти обережніше, розуміючи велику ціну помилки. Господарі володіли територіальною перевагою, проте забити будь-якою ціною не намагались. На 87-й хвилині «Шахтар» втратив чудову нагоду забити. Сікану не вистачило кілька часток секунди, щоб замкнути простріл Зубкова. На першій компенсованій хвилині Трубін парирував удар Спенса.  Основний час закінчився перемогою «Ренна», тож на команди чекали ще тридцять хвилин гри.

Степаненко отримав пошкодження і не зміг продовжити матч. Капітана на 100-й хвилині замінив Назарина. Трубін вкотре продемонстрував свій високий клас, відбивши удар Гуїрі на 102-й хвилині. На самому початку другого екстра тайму «Шахтар» пропустив. Доку промчав правим флангом і зробив простріл, а Салах забив у вільний кут. «Шахтар» не опусти руки і отримав винагороду. На 119-й хвилині захисник «Ренна» перериваючи подачу зрізав м’яч у власні ворота.

Переможець протистояння визначався  у серії пенальті. Розпочали серію ударів гравці «Ренна».  Дезірі  Дуе переграв Трубіна. Назарина відповів не менш впевнено. А от удар Доку Трубін витяг з лівого нижнього кута. Судаков свою спробу реалізував. Трубін продовжив творити дива і відбив удар Мелінга. Бондаренко ледь не порвав сітку за спиною Манданда. Гуїрі забив, а Бондар пробив поруч зі стійкою. Теате подарував «Ренну» надію. Вирішальний удар виконував Сікан і влучив у поперечину. Почалась удари до першої хиби. Омарі та Конопля забили.  Трубін взяв удар Угочукву. Ну а перемогу «Шахтарю» приніс Келсі.

•  Ренн — Шахтар 2:1 (по пенальті 4:5)  (Токо Екамбі, 52, Салах, 106 – Белосян, 119 (автогол)); перший матч – 1:2.

Розклад матчів Ліги Європи

Поєдинки 1/8 фіналу пройдуть 9 та 16 березня. Фінал Ліги Європи відбудеться 31 травня.

• 1/8 фіналу: 9 та 16 березня 2023 року;
• 1/4 фіналу: 13 та 20 квітня 2023 року;
• 1/2 фіналу: 11 та 18 травня 2023 року;
• Фінал: 31 травня 2023 року.

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг матчу 1/16 Ліги конференцій СК «Дніпро-1» - «АЕК». Також ми повідомляли про результати матчів 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.