Ліга націй УЄФА: збірна Нідерландів на виїзді розгромила Бельгію, Франція зустрілася із Данією

Матчі Ліги націй пройшли у чотирьох групах.

Поєдинки збірних сусідніх держав славляться безкомпромісною боротьбою і викликають підвищений інтерес. Бельгія не програвала збірній Нідерландів у восьмох матчах поспіль.

Про розвиток подій у поєдинках Ліги націй повідомляє Інформатор.

У п'ятницю, 3 червня, у чотирьох групах Ліги націй відбулися поєдинки першого туру. В одному з центральних матчів дня зустрілися географічні сусіди - збірні Бельгії та Нідерландів. Команди грали у наступних складах.

Бельгія: Міньоле, Альдервейрелд, Боята, Вертонген, Менье, де Брюйне, Вітсель, Кастань, Ванакен, Е. Азар, Лукаку.

Запасні: Селс, Теат, Тілеманс, Карраско, Мертенс, де Кателаре, Троссар, Онана, Дендонкер, Салемакерс, Батчуайї.

Нідерланди: Сіллессен, Тімбер, Ван Дейк, Аке, Думфріс, Классен, Ф. де Йонг, Блінд, Бергейс, Бергвейн, Депай.

Запасні: Флеккен, Крул, де Лігт, де Врей, Тіль, Гакпо, Ланг, Гатебур, Маласія, Тезе, Вегхорст, Копмейнерс.

Суперники розпочали зустріч досить обережно. Кожна з команд намагалася взяти м'яч під свій контроль і заволодіти ігровою ініціативою, тільки значної переваги ніхто не досяг. Перший гольовий момент створили гравці збірної Бельгії. На 13-й хвилині Кастань ліворуч увірвався у штрафний майданчик та пробив у ближню хрестовину. Через три хвилини було вже небезпечно біля воріт господарів. Бергейс бив у лівий нижній кут, але Міньйоле зумів ногою відбити м'яч. Збірна Нідерландів завдала ще кількох ударів, ось тільки м'яч наполегливо не хотів йти в ворота. Однак на 40-й хвилині дальній удар Бергвейна все ж таки досяг мети, вразивши правий нижній кут воріт збірної Бельгії. На 43-й хвилині арбітр призначив пенальті у ворота господарів за гру рукою, але після перегляду повтору своє рішення скасував, переконавшись, що м'яч влучив Кастаневі не в руку, а в обличчя.

На 51-й хвилині рахунок став 0:2. Збірна Нідерландів перехопила м'яч у центрі поля, провела блискавичну контратаку, що завершилася влучним ударом Депая. Після другого голу гості віддали м'яч бельгійцям, граючи за рахунком та покладаючись на контратаки. І в одній із них, на 62-й хвилині, Думфріс забив третій м'яч у ворота збірної Бельгії. Нідерланди продовжили громити суперника – на 66-й хвилині Депай оформив дубль. Збірна Бельгії в спробі забити хоча б м'яч престижу вдалася по допомогу далеких ударів, проте Сіллессен не дозволив відзначитися де Брюйне та Мертенсу. На 81-й Мертенс праворуч увірвався у штрафний майданчик і ударом з гострого кута ледь не зламав ближню штангу. І все ж таки на третій компенсованій хвилині Батчуайї зміг пробити голкіпера збірної Нідерландів.

Досить несподівані результати принесли і два інші поєдинки дивізіону А. Збірна Франції вдома поступилася Данії, а Австрія в гостях впевнено обіграла збірну Хорватії.

• Ліхтенштейн - Молдова 0:2.

Наступні матчі розіграшу Ліги націй УЄФА відбудуться 4 червня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про перемогу збірної України над Шотландією у матчі плей-офф відбору до чемпіонату світу з футболу та результатів поєдинків Ліги націй, зіграних 2 червня.