Легіонельоз у Польщі: 9 осіб померли, 144 інфіковані, випадки хвороби фіксують у нових регіонах

Дев'ять людей померли від інфекції. Більшість випадків стосується людей похилого віку.

9 осіб загинули, 144 інфікованих від легіонельозу в Польщі
Легіонельоз у Польщі

У Польщі продовжує вирувати легіонельоз. Інфекція перекинулась на інші міста, а медики зафіксували нову смерть: у Жешуві 91-річна жінка померла від хвороби. Це вже дев'ята жертва інфекції, загалом кількість інфікованих наблизилась до позначки у 144 осіби. 

Як повідомив речник Університетської клінічної лікарні у Жешуві Андрій Срока, кілька днів тому жінка звернулася до Підкарпатського центру легеневих захворювань у Жешуві. На жаль, лікарям не вдалося її врятувати - вона померла у неділю. Пацієнтка пролежала в лікарні кілька днів.

Близько 144 інфікованих легіонельозом

Наразі випадки легіонельозу підтверджено у трьох воєводствах: Підкарпатському, Люблінському та Малопольському. У суботу у департаменті охорони здоров'я повідомили про 143 госпіталізованих людей, у яких виявили легіонельоз. Усі вони пацієнти лікарень у Жешуві та Жешувському повіті, Дембіці, Перемишлі, Кольбушові, Ланьцуті та Сендзишуві Малопольському.

У понеділок, 28 серпня, стало відомо, що кількість інфікованих легіонелою людей, які перебувають у Підкарпатському центрі легеневих захворювань, зросла ще на одного. Всього 144 інфікованих.

За словами речника, троє людей перебувають у реанімації. Інші перебувають у стабільному стані. Дев’ятеро людей уже померли від інфекції. Більшість випадків стосується людей похилого віку, які маломобільні та не користувалися міською інфраструктурою, не ходили до торгових центрів, гіпермаркетів чи біля міських фонтанів. Також у них вдома немає кондиціонерів.

Університетська клінічна лікарня в Жешуві. Фото: Józef Polewka/RMF FM
Університетська клінічна лікарня в Жешуві. Фото: Józef Polewka/RMF FM

Джерело інфекції невідоме, але воду перевірять

Джерело інфекції поки невідоме. Через виявлення спалаху бактерій на Підкарпатті на вихідні провели дезінфекцію водопроводу міста. Сьогодні будуть опубліковані результати досліджень.

Хвороба легіонерів або легіонельоз: що за інфекція

Хвороба легіонерів, або легіонельоз, пов'язана із зараженням бактерією Legionella pneumophila. Назва цього захворювання походить від прізвища членів Американського легіону, які захворіли в 1976 році під час конгресу у Філадельфії.

Хвороба легіонерів - різновид атипової пневмонії. Найчастіше нею хворіють люди, які проживають в країнах з теплим тропічним кліматом, але випадки хвороби легіонерів зустрічаються повсюдно.

Legionella pneumophila можна заразитись при вдиханні заражених аерозолів. Це мікроскопічні і непомітні неозброєним оком завислі у повітрі крапельки води, в яких знаходяться бактерії.

Бактерії можуть жити і розмножуватися при температурі від 20 градусів до 45 градусів Цельсія. Бактерії Legionella pneumophila присутні в річках, відкритих водоймах, їх знаходять у системах водопостачання та каналізації у лікарнях або готелях. Заразитися бактерією можна під час купання в термальних басейнах, спа-басейнах та при використанні медичних приладів.

Більшість пацієнтів з легеневою формою захворювання потребують стаціонарного лікування. Лікування може тривати до трьох тижнів. Головне завдання – уникнути небезпечних ускладнень з боку інших систем і органів, а також абсцесів легень, емфіземи або неврологічних розладів. У крайніх випадках хвороба легіонерів призводить до смерті.

Російський слід легіонельозу

Поширенням легіонельозу у Жешуві займається Агентство внутрішньої безпеки. Цю інформацію ЗМІ підтвердив Станіслав Жарин, заступник міністра-координатора спецслужб.

Загалом за останній тиждень у 113 пацієнтів було підтверджено зараження бактерією, яка викликає важку пневмонію. Слідчі перевіряють, чи це могла бути диверсія, зокрема з російської сторони

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Львівській області фіксується зростання випадків інфекції лептоспірозу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube