Історія підприємства почалася ще в 1390 році і, судячи по фото, з того часу там змінилося небагато чого
Фонд держмайна України включив найдавніше підприємство України — Дрогобицьку солеварню — у перелік на приватизацію. Про це йдеться у наказі ФДМУ.
“Фонд держмайна України включив наше підприємство до переліку на приватизацію. Це може звучати тривожно, але насправді це шанс для розвитку! Час терміново вкласти кошти в реставрацію 9 памʼяток архітектури, які тут знаходяться, і повернути до життя цю важливу частину нашої історії!”, - йдеться на сторінці Дрогобицької солеварні в ФБ.
Як йдеться в повідомленні, підприємство не може самостійно відновлюватись, адже 80% від чистого прибутку сплачує в якості дивідендів, і на ньому не залишається практично жодних коштів для відбудови. Тому важливо знайти ефективні рішення для збереження нашої спадщини.
“Купівля підприємства приватним інвестором, чи передача в обласну чи міську комунальну власність, – це один з ефективних способів збереження та відновлення майна. У такому випадку весь дохід можна скеровувати на розвиток підприємства та залучити кошти зовні”, - йдеться на сторінці солеварні.
Там зазначають, що керівництво підприємства готове зробити все можливе, щоб виробництво солі тривало.
“І так, це реально! Ми будемо дбати про те, щоб в умовах приватизації було включено продовження виробництва Дрогобицької солі. Дрогобицька сіль – це не просто продукт, це частина нашої історії, яка почалася ще в 1390 році! Давайте разом популяризувати цей унікальний продукт, адже він заслуговує на визнання в усьому світі!”, - йдеться в повідомленні.
За даними Державної служби геології та надр України, ДП "Солевиварювальний Дрогобицький завод" володіє єдиним дійсним спеціальним дозволом на користування надрами № 6029 для видобування розсолу як сировини для кухонної солі, до 2035 року.
Управління культури та розвитку туризму Дрогобицької міської ради працює над внесенням дрогобицької солі до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Відповідний лист, спільно з обліковою картою, фотоматеріалами та листами згоди носіїв нематеріальної спадщини, скерували до департаменту культури Львівської ОВА. Після опрацювання, отримані матеріали передадуть до Міністерства культури, при якому діє відповідна експертна рада.
"Дрогобицька солеварня славиться тим, що тут вдалось зберегти унікальну технологію видобутку солі, що робить її кришталево чистою та корисною для здоров’я, без сторонніх домішок. А в час повномасштабної війни, коли заводи з виробництва солі постраждали від ворожих обстрілів, Дрогобицька солеварня залишається одним зі стратегічно важливих в країні підприємств. А завдяки поважному віку та унікальності виробництва, Дрогобицька солеварня є одним з важливих туристичних магнітів міста", - зазначають у Дрогобицькій міській раді.
«Солевиварювальний Дрогобицький завод» — державне підприємство, основний вид діяльності якого — добування солі. Крім того, добування інших корисних копалин та розроблення кар'єрів. Працює за адресою: 82100, Львівська обл., місто Дрогобич, вулиця Солоний Ставок, будинок 27.
Вперше згадка про сіль з Дрогобича датується 1390 роком, коли Володислав Опольчик обдарував галицьке архієпископство десятиною солі з Дрогобича. Поширено вказують, що солеварня (жупа) безперервно працює починаючи з 1250 року. Ця дата не має під собою жодної документальної основи. Проте дрогобицька солеварня згадується вперше лише в джерелах кінця XIV ст.
На даний час на підприємстві випускається продукція двох видів: «Сіль кухонна виварна йодована» і «Сіль кухонна виварна без добавок», які мають «Сертифікат відповідності Державної системи сертифікації УКРСЕПРО» зареєстрований в Реєстрі за № 11А 1.021.Х003763-07. Сіль відповідає вимогам ДСТУ 3583-97 (ГОСТ 13830-97) «Сіль кухонна. Загальні технічні умови». В квітні 2019 року було заявлено про намір зробити завод туристичним об'єктом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.