Легендарний Козак Сіромаха: Україна без шароварів, це як Америка без ковбойських капелюхів

Читать на русском

Український співак дав ексклюзивне інтерв'ю про виховання дітей за старовинними козацькими традиціями, ставленні його дружини до такого світогляду та поклик предків.

Читать на русском
Козак Сіромаха
Співак живе без телефона та телевізора. А навіщо вони?

Український співак дав ексклюзивне інтерв'ю про виховання дітей за старовинними козацькими традиціями, ставленні його дружини до такого світогляду та поклик предків.

Він рідко дає інтерв'ю, але Інформатору-Україна зробив виключення і вперше за довгий час розповів про особисте життя. Козак Сіромаха чи не найзагадковіший артист українського шоу-бізнеса. Про нього дізналися завдяки шоу “Голос Країни”. Колоритний народний стиль зі слідуванням козацьких традицій одразу ж підкорив мільйони шанувальників. Сьогодні він активно виступає та випускає пісні. Проте й далі живе без телефонів за старовинними традиціями. 

Живу за козацькими звичаями багато років.
Живу за козацькими звичаями багато років.

- Олександре, що сьогодні вас робить щасливим? Що надихає на позитивні думки? 

Мене роблять щасливим звичні людські радості: щоденні молитви, дружина і діти, те, що я можу задіяти свій творчій потенціал, спілкуватися та співпрацювати з духовно розвиненими людьми, та тими, хто є в процесі пошуку сенсу життя. Натхнення я отримую від щоденної практики божественно-людської свідомості шляхом волі. 

Коли вперше відчули поклик предків? Коли відчули, що ви козак? В роду були козаки? 

- Поклик предків відчув ще у 2 роки, коли чув як співає моя рідна бабуся. Відчуття козацтва прийшло до мене у 2013 році. Далі я пройшов навчання та посвяту в Козаки, хоча це було зовсім непросто та не одразу. Кажуть, що у мене в роду були козаки, та ще й музики, спортсмени, майстри скрипалі. 

- Як відреагувала дружина, коли вирішили жити без телефонів, за старовинними традиціями? 

- Дружина приймає всі радості та незгоди гідно благочестивої берегині — з терпінням та розумінням. 

Коли відчули особисто ви в цьому потребу? 

- Гостру необхідність жити без телефону я відчув після 2014 року, а без телевізору в 2005 році. А загалом за козацькими традиціями я живу вже понад 10 років. 

Чи правда, що своїх дітей ви з дружиною навчали самостійно? Можливо б хотіли змінити підхід сучасної школи до навчання дітей? Можливо варто нашим школам теж згадати своє коріння і вчитися володінню шаблі, традицій? 

- Своїх дітей я навчив азам письма, математиці, читанню та молитвам. У звичайну школу віддав їх найперше для соціалізації та розширення світобачення. Ніщо людське нам не є чужим, тож вони так як і всі діти ходять до школи, згодом вступатимуть в університети, а далі самостійно обиратимуть свій шлях.

Козак Сіромаха з родиною.
Козак Сіромаха з родиною.

- Наскільки відомо, ви розірвали свій паспорт. Чому? І чи плануєте його поновлювати?

- Закордонний паспорт та паспорт громадянина України я вже маю. Усе завдяки лейблу ENKO та співпраці з ним у ролі артиста. Я завжди був і є громадянином України, але після моєї участі в АТО у 2014 році моїм рідним і мені загрожувала небезпека, тож довелося прийняти таке рішення.

На Січі був сухий закон, і я так само не вживаю алкоголь

- Як ставитесь до шароварщини? Багато співаків користуються нею, аби зловити хайп, чи не низкувато це для українців? 

- Деякі вважають, що я є представником цієї самої шароваршини, але я переконаний, що це не так. Я живу за покликом серця, так, як я відчуваю. Я дуже люблю зручне вбрання, шаровари, гумор та неординарність. Живу за козацькими звичаями багато років, поважаю їх. На Січі був сухий закон, і я так само не вживаю алкоголь, не їм м’ясо, живу за законами Вишнього. 

Я вважаю, що Україна без шароварів, це як Америка без ковбойських капелюхів, і їхнє носіння не дорівнює бажанню зловити хайп. Тож не з такою “шароварщиною” треба боротись, а з російською брудною матершиною в українській мові та псевдокультурними стереотипами, так само нав’язаними російською пропагандою, але які не мають нічого спільного з нашою історією. 

- Що думаєте з приводу скандалів в шоу-бізнесі? Чи на часі загалом вони? 

- Ворогів у нас зараз багато зовнішніх, тому на внутрішні скандали в шоу-бізнесі не хотілося б витрачати час і ресурс. Потрібно об’єднуватись, тому що ворог у нас зараз один і це росія.

- Зараз великий скандал з приводу виступів артистів на весіллях мажорів. Що думаєте з цього приводу? 

- Виступати на весіллях мажорів, особисто для мене, неприпустимо, бо маю інші пріоритети та цілі. Реакція суспільства на це мені більш ніж зрозуміла та близька. 

- Ви нещодавно презентували трек "Сіромаха". Як він виник?  

- Пісня була створена понад рік тому спільно з KALUSH, які запросили мене до себе у студію, щоб записати кілька треків разом. Це була неймовірна творча сесія протягом якої за волею Вишнього і з’явилася ця пісня. Увесь цей рік вона чекала свого часу, але ми вирішили, що вона нам дуже відгукується, тож треба обов’язково презентувати її людям. Тепер “Сіромаха” готовий летіти у світ, несучи з собою цю жвавість і заряд енергії, які ми у нього закладали.

Справжнє ім'я Козака Сіромахи - Олександр Люббоженко. Він уродженець міста Дніпро. Здобув освіту в ПТУ, працював кравцем. Згодом працював на різних професіях: будівельником, охоронцем, продавцем у магазині, менеджером, тренером у фітнес-центрі. Також він служив у АТО.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатись на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.