Курс валют в Україні на 18 травня: долар стабільний, євро подешевшав

Читать на русском

Євро коштує 39,59 гривні

Читать на русском
Курс валют в Україні
Нацбанк України встановив офіційний курс валют на 18 травня

Євро коштує 39,59 гривні

На четвер, 18 травня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він залишився незмінним. Вартість євро зупинилася на рівні 39,59 гривні. 

Про це свідчать дані на сайті регулятора. Порівняно з попереднім банківським днем євро впав у ціні на 22 копійки.

Курси валют НБУ станом на 18 травня:

  • 1 долар — 36,56
  • 1 євро — 39,59
  • 1 польський злотий — 8,79
  • 1 швейцарський франк — 40,64
  • 1 юань — 5,22.

Вартість євро та долара станом на 18 травня
Вартість євро та долара станом на 18 травня

Що буде з курсом долара у червні 

Економіст Олег Гетьман у коментарі "24 каналу" розповів, що готівковий курс валюти складає лише 10% від усіх оборотів. Він залежить від панічних настроїв населення, від ситуації на фронті, як вона змінюється, на користь кого. Залежить від спекулятивних настроїв, чорного ринку, наскільки контрабандисти та різні схемники в цьому місяці купують чи продають більше чорної валюти. Він додав, що до кінця травня долар не буде сильно коливатися й продовжуватиме свій повільний рух до офіційного курсу.

"Долар буде стабільний – 36,6 гривні. Я не бачу зараз якихось передумов для шаленого стрибка, немає жодних факторів, які б таке спровокували. Тому, на мою думку, готівковий курс буде знаходитися на тих же показниках, які є зараз, плюс-мінус 1 гривня в різні боки, а в цілому, схоже, що він буде прямувати до офіційного й надалі", – пояснив Гетьман.

На думку Гетьмана поки що передбачити, яким буде курс долара до липня, важко. Усе залежить від ситуації на полі бою та чорного ринку.

"Якщо, наприклад, на фронті ми почнемо звільняти всі території, то готівкова гривня буде далі укріплюватися на фоні підйому настроїв населення і зменшення паніки. Якщо будуть якісь невдачі певні, то населення може ще більше заходити в зберігання валюти. Якщо контрабандисти знайдуть якісь лазівки, то вони можуть збільшити попит на валюту", – акцентував Гетьман.

Він додав, що ніяких фундаментальних факторів для того, щоб змінився готівковий курс, зараз немає. Зі слів економіста, коштів цілком вистачає, щоб покрити інтереси банків та населення. Передумов до значного коливання курсу він поки що не бачить.

Нагадаємо, в Україні зміниться система видачі кредитів населенню. Крім того, держава намагається обмежити право громадян на фінансові послуги.

Також Інформатор писав, скільки гривень зберігають українці в "Ощадбанку".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.