Військові знайшли сторонній предмет у м'ясі, служби МОУ вживають відповідні заходи
У курці з партії, що закупило Міністерство оборони України, знайшли медичну голку від шприца. Про це 18 жовтня повідомив громадський діяч при МОУ Геннадій Кривошея у своєму Facebook. Партію курятини повертають виробнику.
Військові, до яких потрапила партія замороженої курятини, виявили всередині м'яса несподіваний "сюрприз" - медичну голку, яка була вкладена всередину. Геннадій Кривошея у своєму дописі звернувся до Державного оператора тилу (агенція, що забезпечує потреби ЗСУ) з вимогою вжити відповідні заходи та переглянути контракт з постачальником.
ДОТ відповів Кривошеї у коментарях до допису, що даний випадок став можливий "через відсутність норми щодо допустимого рівня води в м'ясі".
"Дана ситуація стала можливою через те, що наразі в описах до товарів, за якими ДОТ здійснює закупівлю, відсутня норма щодо допустимого рівня води в м’ясі. Раніше ми вже ініціювали ці зміни та направили наші напрацювання до ГУР СМЗ" - йдеться у коментарі.
Також ДОТ додали, що буде проведено розслідування до компанії-постачальника Трейд Граніт Інвест. Саму партію курятини з військових частин відізвали. У агенції заявили, що на постачальника накладається штраф у розмірі 20% від вартості відізваної партії.
"До постачальника Трейд Граніт Інвест було застосовано оперативно-господарські санкції у звʼязку із вчиненням недоброчесних дій, а саме - використання анульованого протоколу якості. У випадку постачання неякісної продукції постачальник зобовʼязаний замінити партію протягом 48 годин та на нього накладається штраф у розмірі 20% від вартості відізваноі партії", - додала державна агенція.
Закупівлями продуктів для армії в Україні займається Державний оператор тилу. Свою роботу агентство розпочало у грудні 2023 року – його створили після низки корупційних скандалів з закупівлею їжі, найгучнішим з яких виявилась закупівля яєць по 17 грн. Керівник ДОТ Арсен Жумаділов з самого початку заявив, що створює агенцію за стандартами НАТО. І в перші ж місяці уклав майже 90 контрактів на загальну суму 11 мільярдів і при цьому зекономив 4,6 мільярда гривень.
За перші шість місяців роботи ДОТ уклали 391 договір на понад 47 млрд грн. Також вдалося значно розширити конкуренцію та залучити нових постачальників до закупівель ДОТ. Всього за перше півріччя 2024 року ЗСУ почали забезпечувати 165 компаній.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.