Кулеба звернувся до ОБСЄ через потребу захисту етнічних меншин росії

Читать на русском

Росія використовує національні меншини для воєнних дій в Україні

Читать на русском
Кулеба, башкіри
Кулеба: Нещодавні події в Уфі, в Башкортостані вкотре засвідчили, що росія, як казав класик, – це тюрма народів

Росія використовує національні меншини для воєнних дій в Україні

У п’ятницю, 2 лютого, під час зустрічі у Києві між міністром закордонних справ Мальти та чинним головою ОБСЄ Ієном Боргом та головою МЗС України Дмитро Кулебою виникла дискусія на тему національних меншин. На думку українського міністра ОБСЄ має зосередитись на питаннях про переслідування національних груп в росії.

Ця інформація стала відома з брифінгу МЗС України. Кулеба згадав про необхідність захисту прав нацменшин на російській території.

"Ідеться не лише про українську меншину. Нещодавні події в Уфі, в Башкортостані вкотре засвідчили, що росія, як казав класик, – це тюрма народів. Башкири стали на захист активіста, якого Кремль судить за позицію проти війни та підтримку башкирської культури та ідентичності", – каже Кулеба.

Окремо міністр нагадав, що існують не лише проблеми української меншини, але й інших народів, зокрема башкир, які виступають проти війни та за свою культурну ідентичність. Він наголосив на ситуації з башкирським активістом Фаілем Алсиновим, чиї протести у січні цього року стали відповіддю на репресії Кремля.

Кулеба звернув увагу на те, що росія використовує національні меншини для воєнних дій в Україні, що призводить до їхнього знищення та етнічних чисток на власній території. Він закликав ОБСЄ активізувати свої зусилля у захисті прав етнічних груп, зокрема через інститут верховного комісара з питань національних меншин, та нагадав про указ президента України, який стосується не тільки українців, але й інших народів, утиснених росією.

Євроінтеграційний закон про нацменшини

Раніше у Верховній Раді України проголосували за законопроєкт № 9610, який вносить зміни до ЗУ "Про національні меншини (спільноти) України". Зокрема, в Україні по-новому визначатимуть саме поняття "нацменшина" та порядок визначення населених пунктів, у яких більшість людей - представники того чи іншого етносу. Закон також регулює використання мов нацменшин. 

Новий закон визначає, хто такі національні меншини та уточнює порядок визначення населених пунктів, у яких більшість - це нацменшини. Нові правила передбачають, що можна використовувати мови нацменшин у рекламі та під час різних заходів. А ще - під час надання допомоги людям. Також, згідно зі змінами, розроблятиметься методологія використання мов нацменшин у певних регіонах. 

Ініціювали цей законопроєкт депутати: Олександр Корнієнко, Андрій Задорожний, Євгенія Кравчук, Сергій Бабак, Вікторія Кінзбурська, Юлія Гришина, Микита Потураєв, Сергій Козир, Неллі Яковлєва, Олексій Кузнєцов та Ахтем Чийгоз. Зміни до закону про нацменшини були потрібні Україні для євроінтеграції. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.