У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Глава МЗС України переконаний, що кожен повинен протистояти сприйняттю контрнаступу як вирішальної битви
Майбутній контрнаступ Збройних сил України не варто сприймати, як "вирішальну битву" війни. Таку думку висловив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, це може вплинути на подальшу позицію Заходу.
Про це Кулеба сказав у інтерв'ю виданню Financial Times. Він наголосив, що наратив про "вирішальний момент" небезпечний для України, оскільки якщо він похитнеться, то це посилить сили на Заході, які хочуть підштовхнути Київ до "компромісу" з Москвою.
"Ми повинні протистояти сприйняттю контрнаступу як вирішальної битви. Якщо він так розглядатиметься, але не призведе до повного звільнення нашої території, то деякі можуть сказати, що це була остання вирішальна битва, і тепер ми маємо подумати про альтернативний сценарій. Для Києва немає альтернативи повному відновленню територіальної цілісності", — сказав Кулеба.
За його словами, серед західних урядів є меншість голосів, які можуть почати наполягати на уповільненні військової допомоги. Або навіть припиненні вогню.
"Вони всюди: у Вашингтоні, у Берліні, у Парижі, у Лондоні. Вони спробують зробити щось креативне на кшталт "Мінська-3", — акцентував Кулеба.
Кулеба уточнив, що кожен запит України про більш досконале озброєння із Заходу спочатку викликав побоювання, що Кремль може посилити війну. Або навіть втягнути НАТО чи вдатися до використання тактичної ядерної зброї.
"Цей аргумент кожного разу зазнав невдачі", - наголосив Кулеба.
Видання зазначає, що США поки відмовляються надавати Україні ракети більшої дальності. Там побоюються, що їх можуть використати для ударів по цілях у росії.
Окупанти провалили план доведення енергетичної інфраструктури України до критичного стану. Тепер ворог намагатиметься зірвати контрнаступ ЗСУ. Ймовірно, битиме по військових об'єктах та шляхам постачання. Про це в нещодавньому інтерв'ю сказав речник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.
"Метою масових ракетних ударів був блекаут і доведення до критичного стану енергетичної інфраструктури. Цей план провалився. Зараз ворог повертається до використання ракет та дронів, як це було під час першої тактики повномасштабного російського вторгнення. Тобто найбільш ймовірними цілями можуть знову стати військові об'єкти, шляхи постачання і все, що пов'язане з підготовкою до продовження процесу деокупації українських територій. Противник намагатиметься зірвати наш наступ", – заявив Юсов.
Своєю чергою заступниця міністра оборони України Ганна Маляр наголосила, що не обговорювати майбутній контрнаступ недоцільно. Вона нагадала, що стратегічні військові плани і задуми мають право оприлюднювати три людини в нашій державі — Верховний Головнокомандувач (президент України Володимир Зеленський), міністр оборони Олексій Резніков, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Всі інші — лише цитувати.
Нагадаємо, у британській розвідці розповіли, чи вдасться росії мобілізувати ще 400 тисяч "добровольців". Крім того, у Буданова спрогнозували, по яких цілях в Україні битимуть окупанти.
Раніше Інформатор писав, скільки "вагнерівців" воюють у Бахмуті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.