Куди звертатись для обміну пошкоджених банкнот іноземних валют

Читать на русском

Якщо касир сумнівається у справжності банкноти, її вилучають та спрямовують на дослідження до Нацбанку.

Читать на русском
Куди звертатись для обміну пошкоджених банкнот іноземних валют

Якщо касир сумнівається у справжності банкноти, її вилучають та спрямовують на дослідження до Нацбанку.

Українці можуть принести пошкоджені іноземні банкноти до банків та отримати відшкодування. Підроблені гроші вилучають без відшкодування їхньої вартості.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Національного банку України.

Зверніть увагу, що Нацбанк не здійснює жодних валютно-обмінних операцій, тому обміняти іноземні банкноти там не можна.

За пошкоджені іноземні банкноти можна отримати відшкодування

Українські банки приймають на інкасо іноземні банкноти, які у процесі обігу значно зносилися чи мають ушкодження. Умови угоди визначаються самими фінустановами разом із банком-кореспондентом.

"Тобто банк відправляє іноземному банку-кореспондентові значно зношені банкноти іноземної валюти для отримання від нього відшкодування за ці банкноти", – розповіли у Нацбанку.

Банки мають право встановлювати самостійно термін виплати відшкодування клієнтам. Виплата може провадитися безпосередньо після прийому банкнот або після отримання відшкодування від іноземного банку-кореспондента.

Банки приймають банкноти з такими ушкодженнями:

  • обпалені, пропалені, старі (пошкоджені внаслідок тривалої дії вологи, хімікатів або з ознаками гниття);
  • розірвані чи розрізані на частини;
  • з пошкодженими елементами дизайну та захисту – видалені цифрові або текстові позначення номіналу, зображення портрета, оптично-змінні елементи захисту;
  • зі зміненим початковим кольором паперу чи зображень;
  • з локальними забрудненнями, зокрема видимими в ультрафіолетових променях, загальна площа яких перевищує половину площі банкноти;
  • із загальними забрудненнями, зокрема з такими, що спричиняють люмінесценцію паперу в ультрафіолетових променях;
  • з явними друкарськими вадами.

Працівник каси самостійно визначає ступінь зношування іноземних банкнот. Він керується вимогами обміну, список яких зазначено у договорі українського банку із банком-кореспондентом. Якщо касир сумнівається у справжності банкноти, її вилучають та спрямовують на дослідження до Нацбанку. Його проводять безкоштовно.

Люди, які бажають обміняти такі банкноти, мають заповнити відповідну заяву. Якщо гроші виявились справжніми, їх повертають банку. Він має віддати їх власнику, який може за бажанням обміняти цю валюту або віддати інкасо. Своєю чергою, підроблені гроші вилучають без відшкодування їхньої вартості. Після цього банк передає всю інформацію до поліції для розслідування.

Нагадаємо, Канада надасть Україні кредит на 400 мільйонів доларів. Крім того, Світовий банк готує пакет підтримки для України на 1,5 мільярда доларів.

Також Інформатор писав, що НБУ знову дозволив продавати іноземну валюту населенню.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.