Кривава Ліга конференцій. "Вест Гем" вирвав перемогу у "фіалок" 1-2. Як це було

Кубок Ліги конференцій отримав свого власника

"Фіорентина" - "Вест Гем"

У середу, 7 червня, у Празі відбувся фінал Ліги конференцій УЄФА сезону 2022/23. На стадіоні «Еден Арена» у боротьбі за трофей зійшлися «Фіорентина» та «Вест Гем». Поєдинок запам’ятався ганебною поведінкою глядачів, які розбили голову гравцю «Фіорентини».

Фіорентина: Терраччано, Додо, Міленкович, Раньєрі, Бірагі, Амрабат, Бонавентура, Мандрагора, Гонсалес, Йович, Куаме.
Запасні: Черофоліні, Сапонара, Артур Кабрал, Іконе, Терзич, Венуті, Куарта, Дункан, Бьянко, Барак, Брекало, Ігор.

Вест Гем: Ареола, Цоуфал, Зума, Аґерд, Емерсон, Соучек, Пакета, Райс, Боуен, Антоніо, Бенрахма.
Запасні: Фабіанські, Джонсон, Крессвелл, Форнальс, Лансіні, Даунс, Корне, Інгз, Огбонна, Керер, Поттс, Мубама.

Вболівальники "Фіорентини" (Фото: УЄФА)

Перебіг поєдинку

Перший удар «Вест Гем» завдав вже на першій хвилині. Антоніо пробив з-за меж штрафного майданчика -  Терраччано без особливих проблем забрав м’яч. «Фіорентина» відповіла не 8-й хвилині дальнім і неточним ударом Мандрагори. Флорентійці більше володіли м’ячем, а гравці «Вест Гема» намагались пройти центральну лінію завдяки довгим передачам. Удар Райса на 13-й хвилині виглядав небезпечно. М’яч пройшов близько від лівої стійки воріт «Фіорентини». Команди робили багато помилок і часто втрачали м’яч. У середині поля йшла в’язка силова боротьба з великою кількістю стиків. На 31-й хвилині Бенрахма дуже хотів заробити штрафний, але отримав лише жовту картку за симуляцію.

Під час виконання кутового на 33-й хвилині на поле полетіли сторонні предмети. Бірагі розбили голову і матч на певний час зупинився. Після надання медичної допомоги капітан «Фіорентини» зміг продовжити гру. У компенсований до першого тайму час «Фіорентина» забила.  Куаме  пробив у лівий кут, а Ареола перевів м’яч у стійку. Йович добив, але перебував в офсайді і гол не зарахували.

Травма Бірагі (Фото: УЄФА)

У перерві Йовича замінив Артур Кабрал. Тренер «Вест Гема» коректив у склад не вносив. Суперники не жаліли один одного. Аґерд жорстко зіткнувся з Гонсалесом та отримав жовту картку. Постраждалий від свавілля вболівальників Бірагі зіграв рукою у своєму штрафному майданчику. Після перегляду повтору арбітр призначив одинадцятиметровий. Пенальті ударом під поперечину реалізував Бенрахма.

Атака "Фіорентини" (Фото: УЄФА)

«Фіорентина» відігралась на 67-й хвилині. Бонавентура підібрав скидку від Гонсалеса і другим дотиком відправив м’яч у сітку. На 71-й хвилині «Фіорентина» провела швидку атаку. Удар Мандрагори пройшов в лічених сантиметрах від штанги. Під кінець основного часу команди трохи активізувались. На 90-й хвилині Боуен втік від захисників і повз Терраччано відправив м’яч у сітку. «Фіорентина» намагалась перевести гру в овертайм, але успіху не досягла.

• Фіорентина — Вест Гем 1:2  (Бонавентура, 67 - Бенрахма, 62 (з пенальті), Боуен, 90).