Крим необхідно передати під контроль ООН і провести там референдум, - голова МЗС Польщі Сікорський

Без демілітаризації півострова Україна та Росія не зможуть домовитися щодо Кримського питання, заявив дипломат

Сікорський, Крим, ООН
Сікорський закликав зʼясувати, хто живе у Криму

Польща запропонувала передати тимчасово окупований Росією Крим під мандат ООН для організації референдуму. Варшава також вважає, що це питання можна відкласти на 20 років. Після цього терміну необхідно вирішити, хто є "законними жителями півострова".

Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський висловив думку, що якби Україна боролася за Крим у 2014 році, російський диктатор Володимир Путін не розпочав би агресію на Донбасі. Українська сторона наразі ініціативу Польщі не коментувала. Відповідну заяву Сікорський зробив під час виступу на Ялтинській європейській стратегії (YES), передає 19 вересня "Інтерфакс-Україна".

"Ми могли б передати його (Крим) під мандат ООН для підготовки чесного референдуму після перевірки того, хто є законними жителями, і таке інше... І ми могли б відкласти це на 20 років", - зазначив голова МЗС Польщі.

Сікорський зазначив, що Крим має символічне значення для Росії, особливо для її лідера Володимира Путіна, тоді як для України цей півострів є стратегічно важливим. На його думку, домовитися щодо Криму буде складно без його демілітаризації.

Що думають в світі про Кримське питання

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 11 вересня підкреслив непохитну підтримку України. Він заявив, що анексія Криму загострила ситуацію з правами кримських татар. І окремо зазначив, що Туреччина й надалі вимагає повернення півострова у склад України.

Тим часом, за даними ЗМІ, США та європейські країни тиснуть на Київ, щоб той розробив реалістичний план дій на наступний рік війни з Росією. Хоча США та їхні європейські союзники продовжують підтримувати довгострокову мету президента України Володимира Зеленського — відновлення контролю над усією територією України, ситуація на фронті та зменшення громадської підтримки в деяких ключових країнах змушують їх переглянути підходи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube