Забути про вихід на кордони-1991: у WSJ написали, як саме Захід тисне на Київ

США та союзники хочуть, щоб Україна працювала над реалістичним планом дій війни з РФ на 2025. Ймовірно Блінкен передасть це повідомлення Зеленському під час візиту в Київ 11 вересня

війна
США і созники кажуть, що на повернення територій незалежної України у них немає ресурсу

США та європейські країни тиснуть на Київ, щоб той розробив реалістичний план дій на наступний рік війни з Росією. Хоча США та їхні європейські союзники продовжують підтримувати довгострокову мету президента України Володимира Зеленського — відновлення контролю над усією територією України, ситуація на фронті та зменшення громадської підтримки в деяких ключових країнах змушують їх переглянути підходи. Секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі, які прибули до Києва в середу, 11 вересня, обговорять це питання з президентом.

Про це пише The Wall Street Journal. За даними видання, європейські дипломати вважають, що Україні слід бути більш реалістичною у своїх цілях. Це може допомогти західним посадовцям краще аргументувати перед своїми виборцями необхідність надання Україні військової та іншої допомоги.

"Україна змушена думати про план Б війни з Росією. У міру просування Росії західні чиновники хочуть, щоб Київ формулював реалістичні цілі війни", - пише видання.

Блінкен та Леммі зустрінуться з українськими посадовцями, щоб визначити, як краще розглянути концепцію перемоги України та які ресурси для цього потрібні, пише WSJ. Держсекретар США, як додає видання, сказав, що його візит частково спрямований на те, щоб зрозуміти, як українці оцінюють свої потреби та які цілі мають на цей момент. Він і Леммі доповідатимуть своїм лідерам — президенту США Джо Байдену та прем’єр-міністру Великої Британії Кіру Стармеру — які обговорять це питання під час зустрічі в п’ятницю, 13 вересня. Це може стати передумовою до можливого дозволу США і Великої Британії на надання Україні ракет дальнього радіуса дії для ураження цілей на території Росії.

Проте речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що мета візиту не полягає у примусі України до переговорів.

"Завершення конфлікту через переговори є найбільш імовірним результатом, але час і умови цього процесу залежать від президента Зеленського", — сказав він.

За даними The Wall Street Journal, західні союзники кажуть, що відновлення кордонів 1991 року вимагатиме значних фінансових витрат, яких ЄС та США не можуть забезпечити. Тобто, ймовірно, партнери схиляються до якогось іншого варіанту, а не до повернення України до кордонів 1991 року.

На Заході також побоюються, що рівень підтримки може зменшитися у найближчі роки. Видання пише, що президент Володимир Зеленський починає переосмислювати свою позицію, віддаючи більшу увагу можливим переговорам.

Також західні офіційні особи вказують на те, що хоча російський президент Володимир Путін заявляє про намір розпочати мирні переговори, його слова не відповідають дійсності. Путін продовжує вірити, що РФ може досягти військових успіхів, які можуть знищити незалежність України.

Зеленський про план перемоги

Президент України 8 вересня повідомив, що деталі плану перемоги України обговорили під час зустрічі з делегацією Конгресу США в Італії. Повний варіант плану найближчим часом представлять чинному президенту США Джозефу Байдену, а також кандидатам у президенти США — віцепрезидентці Камалі Гарріс і колишньому президенту Дональду Трампу.

Зеленський заявив, що наразі ключовим завданням для України є зміцнення своїх позицій. Водночас президент сподівається на позитивний результат від переговорів з міністром оборони США Ллойдом Остіном, зазначивши, що далекобійність (дозвіл бити по РФ далекобійною зброєю, який не надає Захід, про що Зеленський не раз просив) є критично важливою для досягнення майбутньої перемоги України.

Нагадаємо, що ще у серпні Зеленський озвучив основні пункти плану перемоги, серед яких згадував Курську операцію та можливість ударити у глибину території Росії. Також повідомлялося, що Україна восени планує підготувати ґрунт для переговорів з РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube