Кремль міг збрехати про дату смерті Навального: ЗМІ розповіли про загадкові речі у колонії

Читать на русском

Навальний міг померти раніше, аніж про це стало відомо суспільству

Читать на русском
Навальний, виправна колонія
Російська влада могла збрехати стосовно смерті Навального

Навальний міг померти раніше, аніж про це стало відомо суспільству

Один з ув'язнених виправної колонії №3 на російському Ямалі розповів деякі подробиці стосовно смерті Олексія Навального. Так, за словами ув'язненого, охорона колонії почала робити несподівані обшуки та ніби до чогось готуватись ще ввечері 15 лютого. Ув'язнений наголосив, що він не бачив вранці 16 лютого карет швидкої допомоги, а вони приїхали лише після звістки про смерть Навального. Тобто він міг померти раніше, аніж це було офіційно повідомлено.

Про цю версію подій повідомили опозиційні російські ЗМІ. Журналісти посилаються на співрозмовників, які відбувають покарання у колонії, де був знайдений Навальний.

 

"Почалося все з того, що вечірня повірка, вона в нас відбувається з 20:00 до 20:30, була сильно прискорена, - розповів "Новой-Европа" ув'язнений ІК-3. - Таке часто буває напередодні свят, коли вертухаї за стіл поспішають, але вчора ніякого свята не було. Потім нас замкнули по бараках, попередили, щоб не було жодних рухів між бараками, і посилили охорону. Тож на вулицю й носа було не висунути. Було чути, як на територію зони пізно ввечері та вночі тричі заїжджали якісь машини, але які саме, у віконце не розгледиш", - заявив ув'язнений.

Після цього 16 лютого почались тотальні перевірки бараків, де знаходились зеки. Співробітники колонії вилучили кілька стільникових телефонів, карти та кип'ятильники.

"Зазвичай про такі перевірки і адміністрація зони, і ув'язнені дізнаються не за день-два до приїзду, а приблизно за місяць. І готуються до них заздалегідь. Тому що ні в'язням, ні вертухаям (охоронцям) зайві косяки, які можуть знайти перевіряльники, не потрібні. А тут бах, з бухти барахти - і комісія приїжджає! Явно мало щось трапитися!", - наголосив співрозмовник.

За його словами, в колонії про смерть Олексія Навального в колонії стало відомо близько 10 години ранку (07:00 за київським часом). Він також поставив під сумнів офіційну версію загибелі російського опозиціонера.

"ЄПКТ (єдине приміщення камерного типу, часто виконує в колоніях функції штрафного ізолятора, ШІЗО, в ІК-3 ЄПКТ передбачено на 50 місць), куди його помістили, розташоване осторонь від бараків, але якби туди під'їжджала швидка, то це було б видно. Жодних швидких вранці 16-го в колонії не було, з'явилася тільки після того, як стало відомо, що Навальний уже мертвий. Тож я думаю, що Навальний помер набагато раніше того часу, який оголосили. Найімовірніше, ще вчора ввечері. А інакше навіщо треба було замикати нас наглухо в бараках, а вранці влаштовувати шмон?", - розмірковує зек.

Смерть Навального: що відомо

У пʼятницю, 16 лютого, у вʼязниці помер російський опозиціонер Олексій Навальний. Це сталося у виправній колонії "Полярний вовк" у російському селищі Харп. Поки що невідомо, які справжні причини смерті політика. Російська влада відзначила, що що після денної прогулянки Навальний погано себе почував. Майже одразу після цього він втратив свідомість. Тоді ж до нього прибули медики та викликали карету швидкої допомоги. Самопочуття у нього погіршилося близько 13-ї години. Смерть настала о 14:17 за московським часом. Опозиціонера намагалися реанімувати, проте марно. Лікарі лише констатували його смерть.

Смерть Навального 17 лютого підтвердила його команда. Мати політика отримала офіційне повідомлення. У виправній колонії заявили, що тіло Навального знаходиться у Салехарді. Його забрали слідчі Слідчого комітету РФ, щоб провести "дослідження". Команда російського опозиціонера вимагає передати тіло Олексія Навального його родині.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.