Кремль готує довготривалі хвилі пропаганди у США та країнах Європи - деталі від NYT

Росія зосереджена на розвитку власної мережі молодих лідерів для поширення пропаганди в різних країнах світу

Російська пропаганда
Для поширення пропаганди Кремль використовує методи відмивання впливу

Росія активно працює над поширенням своєї пропаганди у США та Європі. Йдеться про антиукраїнські та проросійські меседжі. Для цього рф має декілька методів.

Про це пише New York Times з посиланням на дані американської розвідки. Зазначається, що для поширення пропаганди Кремль використовує методи відмивання впливу. Це допомагає спецслужбам рф приховувати свої зусилля щодо поширення як проросійських, так і антиукраїнських наративів. Як з'ясувалося, спецслужби рф, зокрема федеральна служба безпеки, таємно використовували союзників. Вони входили до номінально незалежних організацій. І з їхньою допомогою поширювали пропаганду.

Західні аналітики вважають, що після так званого заколоту Пригожина російським інформаційним операціям на Заході могли завдати певного удару. Бо вже ліквідований Пригожин був не лише був фінансистом ПВК "Вагнера", а й спонсорував так зване Агентство інтернет-досліджень. Тобто, він керував троль-фермою, яка займалася підтримкою Дональда Трампа під час виборів у 2016 році. Тоді вся критика лилася на адресу Гілларі Клінтон.

"Але інформація, опублікована розвідкою Сполучених Штатів, спрямована на те, щоб показати, наскільки глибшими є методи російського впливу, ніж спроби посіяти російські меседжі в інтернеті", - пише видання.

Так, оприлюднені дані свідчать, що росія зосереджена на розвитку мережі молодих лідерів в довгостроковій перспективі. Вони, як сподівається Кремль, підтримають або поширюватимуть проросійські ідеї у своїх країнах. Це не надто відрізнятиметься від роботи шпигунів СРСР, які теж мали плани розвинути мережу ідеологічних союзників та інформаторів по всьому світу.

За словами американського чиновника, Кремль здійснює цілі операції на Заході, щоб отримати підтримку серед американців та європейців. Для цього навіть організовували фейкові народні протести. Займалася цим, зокрема, росіянка Наталія Бурлінова, чиє ім'я згадується в обвинувальному висновку Міністерства юстиції. Відомо, що вона вступила у змову з фсб, щоб вербувати американців з академічних установ. Вони мали брати участь у неурядовій організації "Креативна дипломатія", яку створила Бурлінова.

Ця організація позиціює себе як програма публічної дипломатії для лідерів-початківців, яка сприяє їхньому діалогу з росією. Заявляється, що у програмі взяли участь 80 людей з різних країн світу.

До слова, після пред'явлення обвинувачення у червні, Міністерство фінансів США наклало санкції на двох співробітників фсб. Йдеться, зокрема, про Єгора Попова, котрий був куратором Бурлінової. У Мінфінансів зазначали, що він контролював роботу останньої, а також надавав їй перелік громадян США, до яких можна звертатися.

Інцидент з Бурліновою не єдиний. Розсекречений аналіз розвідки США повідомив також про:

  • Андрія Степаненка, який працював на фсб з 2014 по 2019 роки;
  • Максима Григор'єва, який був директором Фонду вивчення демократії, що поширював антиукраїнські наративи від імені Кремля;
  • Антона Цвєткова, керівника групи "Офіцери росії". Він за вказівками російської розвідки організовував протести у Москві, зокрема, поблизу посольства США.

Хвиля фейків про Україну

Ще 2 серпня українська розвідка повідомляла, що росіяни готують чергові провокативні матеріали з метою дискредитувати Україну на міжнародному рівні, а також розпалювати внутрішньополітичні чвари. Маніпулювати збираються на темах міжнародних відносин, хабарництві в Україні, виборах і т.д

Зазначається, що розповсюджувати нові фейки та провокативні матеріали росіяни планують в Німеччині, Франції, Ізраїлі, Африці та США. На території нашої держави окупанти планують розповсюджувати інформаційні провокації на теми хабарів, виборів, військових та багато інших.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube