Країни ЄС і G7 хочуть обмежити ціну російської нафти до 60 доларів

Читать на русском

Наразі обговорення тривають

Читать на русском
Країни ЄС і G7 хочуть обмежити ціну російської нафти до 60 доларів
Нафта

Наразі обговорення тривають

Країни Європейського Союзу обговорюють можливість обмеження ціни на російську сиру нафту до 60 доларів за барель. Це дозволить досягти угоди між членами блоку та Групою семи (G7), до якої входять провідні держави світу. 

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з цим питанням, передає Інформатор. 

Переговори з ЄС щодо рівня обмеження російської нафти на паузі з минулого тижня. Польща та країни Балтії вимагали ціни на нафту, яка чинить більший тиск на доходи Москви, стверджуючи, що нинішні пропозиції, аж до 62 доларів, є надто щедрими. Греція та інші країни налаштовані на вищу ціну.

"Незрозуміло, чи всі країни в цих двох групах погоджуються на 60 доларів, але більшість відкриті, якщо цей рівень поєднується з іншими вимогами", - кажуть джерела, додаючи, що дискусії ще тривають.

Країни G7 планують запровадити верхню межу цін вже до понеділка, коли мають набути чинності ширші заборони ЄС щодо санкцій проти москви. Обмеження передбачають заборону на судноплавство й послуги, які необхідні для транспортування нафти росії. Аналогічні санкції, які включають обмеження ціни на інші нафтопродукти повинні бути введенні вже в лютому.

Що цьому передувало 

Європейський Союз готує 9-й пакет санкцій проти росії. Нині він перебуває на етапі обговорення. В українському уряді очікують, що до дев'ятого пакета увійдуть санкції, які стосуються обмеження ціни або заборона на експорт газу, заборона заходу суден у російські порти та видача віз росіянам.

За сценарієм встановлення граничної ціни на рівні 60 доларів за барель, рф не дорахується мільярдів доларів до свого бюджету. Враховуючи, що більшість свого експорту вона здійснює саме морським шляхом, і навіть у 2021 році середня ціна за барель становила 64 долари за барель.

Всього Євросоюз запровадив 8 пакетів санкцій щодо рф. Останній з них затвердили в жовтні. Він запровадив нові заборони ЄС на імпорт вартістю 7 мільярдів євро для обмеження доходів рф, а також експортні обмеження, що ще більше позбавило військово-промисловий комплекс кремля ключових компонентів і технологій, а російську економіку — європейських послуг і досвіду. Санкції позбавили російську армію додаткових товарів і обладнання, а також заклав основу для впровадження обмеження цін на нафту передбаченого G7. Що входить в 8-й пакет санкцій:

  • заборона транспортування нафти третім країнам за ціною вище встановленої стелі,
  • заборона на певні види сталевої продукції, пластику та хімікатів,
  • заборона надання IT-послуг та юридичних послуг російським організаціям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.