Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Відповідне рішення, як зазначається, можуть ухвалити за підсумками саміту у Хіросімі, який заплановано на 19-21 травня. Обмеження можуть торкнутися російського експорту до Польщі та Німеччини
Країни G7 і Європейський Союз (ЄС) в рамках 11-го пакету антиросійських санкцій розглядають можливість заборони імпорту газу з росії на певних напрямках. Як повідомляє Financial Times з посиланням на проєкт заяви лідерів G7, мова йде про напрямки, куди Москва напередодні вже скоротила постачання.
Газета зазначає, що цей крок спрямований на те, щоб запобігти відновленню експорту газу з росії до таких країн, як Польща та Німеччина, куди постачання були фактично припинені ще минулого року.
У документі також йдеться, що країни G7 і ЄС мають намір затвердити відповідне положення на саміті в Хіросімі, запланованому на 19-21 травня 2023 року.
Західні держави хочуть переконатися, що росія не отримає приріст від своїх енергетичних доходів, оскільки вони намагаються посилити економічний тиск через 15 місяців після повномасштабного вторгнення рф в Україну.
Один із чиновників, які побажали залишитися анонімними, сказав, що цей крок зроблено для того, щоб "переконатись, що партнери не передумають у гіпотетичному майбутньому".
У проекті заяви G7 говориться, що група провідних економік і надалі скорочуватиме використання російських джерел енергії, "включаючи запобігання повторному відкриттю шляхів, які раніше були закриті російською енергетичною зброєю".
Ця заборона є дуже символічною, оскільки на початку війни ЄС уникав націлювання на потоки трубопроводів, враховуючи величезну залежність Європи від газу з Москви. Росія все ж скоротила постачання, викликавши сплеск цін на газ вдесятеро вище від звичайного рівня.
Але ціни суттєво впали в останні місяці, оскільки Європа успішно скоротила попит взимку, прискорила розгортання відновлюваних джерел енергії та знайшла альтернативні джерела постачання.
Частка Москви в європейському імпорті газу впала з понад 40% до менше ніж 10 %, а м’яка зима сприяла збільшенню обсягів зберігання газу в ЄС.
Чиновники впевнені, що газові сховища, які вже заповнені приблизно на 60 % порівняно з приблизно 30 % в той самий час у 2022 році, досягнуть необхідних потужностей задовго до наступної зими.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Україна вперше за свою історію планує відмовитися від імпорту блакитного палива.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.