Кожен восьмий мешканець України не хоче повернення з-за кордону біженців від війни - опитування

Тільки дуже невелика частина українців не хотіла б бачити в країні тих, хто втік за кордон під час війни

Українські біженці за кордоном
У 2022 році 90% українців позитивно ставилися до повернення біженців

Українці, які залишилися в Україні після початку повномасштабного вторгнення Росії, загалом нормально ставляться до повернення з-за кордону тих, хто втік через війну. Зокрема, майже половина вітає повернення біженців. Тільки трохи понад 10% українців категорично не хочуть бачити в країні тих, хто її залишив під час війни.

Про це сказано у результатах опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Зазначається, що з 2022 року, коли вперше проводилося таке опитування, ставлення громадян до повернення біженців залишається позитивним, що свідчить про бажання зберегти єдність і підтримку.

За даними КМІС, результати опитування показали наступне:

  • Повністю підтримують повернення біженців з-за кордону додому: 47%;
  • Скоріше підтримують повернення біженців: 40%
  • Категорично не згодні та не хочуть бачити біженців: 13%, тобто коджен восьмий.

Загалом, у вересні 2022 року, коли вперше було проведено аналогічне опитування, 90% українців позитивно ставилися до повернення біженців. Не сильно відрізнялися цифри й у 2023 році. Загалом, зазначили аналітики, 13% негативного ставлення не є тривожним фактором, який змусив би хвилюватися.

Зазначимо, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну ЄС активував Директиву тимчасового захисту, яка надала українцям право легально перебувати на території Євросоюзу та отримувати базові соціальні послуги. Мовиться про охорону здоров’я, освіту та право на працевлаштування. Термін дії документа — до березня 2025 року із можливістю продовження. Рада Європейського Союзу 25 червня ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для українських біженців. За даними Євростату, статус тимчасового захисту в країнах ЄС отримали 4,3 мільйона людей, які залишили Україну унаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Це дані станом на 31 травня. 98% з них – громадяни України.

Нагадаємо, що для повернення на батьківщину українці можуть скористатися зручною інформаційною платформою. Її розробила громадська організація "Повертайся додому". Мета — допомогти людям отримати достовірну й актуальну інформацію з усіх питань, які стосуються повернення в Україну. Про це 2 грудня повідомили в Мінреінтеграції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube