“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Представник розвідки запевнив, що робота над поверненням українців з російського полону ведеться безперервно
Україна продовжує роботу з визволення громадян з російського полону попри затягування росією обмінів полоненими. Про це розповів представник ГУР Міноборони Андрій Юсов.
“Зволікання (з обміном полонених) з боку країни-агресора були ще до початку повномасштабного вторгнення, оскільки є люди які знаходяться в російському полоні ще з 2014 року. Процес триває, здебільшого у двосторонньому форматі, Україні вдається повертати власних громадян, захисників, захисниць і цивільних.Відбулося 48 обмінів від початку повномасштабного вторгнення, і майже 2600 українців було повернуто, робота триває. Новини обов'язково будуть”, - пообіцяв він.
Юсов наголосив, що росія не дотримується женевської конвенції на норм міжнародного гуманітарного права. Але попри це робота по обміну ведеться.
“Дуже важливо, що обмінний фонд внаслідок активних дій сил безпеки та оборони поповнюється і поповнюється чимало. Зараз багато російських окупантів знаходяться і за останній час потрапили в українських полон. Частина, приблизно кожен п'ятий з них, здались добровільно, в тому числі по програмі “Хочу жить”, - заключив Юсов.
В п’ятницю, 8 вересня, ще дев'ять українських дітей повернулися додому з росії та окупованих територій. Серед них - хлопчик, якого загарбники звинуватили у диверсії та місяць мучили на допитах у в'язниці.
Сьомого серпня Україна визволила з російського полону 22 українських воїнів.Захисники проходять лікування, серед них є поранені.
В липні до України з Туреччини повернулись командири, які керували обороною "Азовсталі" - Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Олег Хоменко, Денис Шлега та Сергій Волинський. З російського полону їх звільнили 21 вересня 2022 року. У рамках домовленостей вони перебували у Туреччині під гарантіями захисту й безпеки президента Реджепа Ердогана.
Перед цим, 6 липня, Україна визволила з російського полону 45 воїнів та двох цивільних. Також додому повернули незаконно депортованих дітей - 6-річного Рената та 10-річну Варвару. Їхню матір, бойову медикиню, звільнили під час великого обміну в жовтні 2022 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.