У компанії підтвердили затримання свого працівника, він нібито сприяв вирішенню питань щодо поставок пального, використовуючи свої зв’язки
Служба безпеки України 28 вересня затримала Олександра Скопича, директора з контрольно-ревізійної роботи "Енергоатому", за підозрою в отриманні хабара у розмірі 100 тисяч гривень. Затримання відбулося безпосередньо біля офісу компанії на вулиці Гоголівській. Скопич нібито отримав хабар за допомогу в організації поставок палива, використовуючи свої зв'язки з іншими компаніями.
Про це повідомив журналіст Юрій Ніколов, посилаючись на власні джерела у СБУ. У компанії "Енергоатом" підтвердили факт затримання. Відомо, що посадовець виступав посередником між підрядником та іншою компанією, сприяючи розв'язанню питань.
"Одним із пріоритетів АТ "НАЕК "Енергоатом" є забезпечення дотримання норм чинного законодавства, зокрема в Компанії діє політика нульової толерантності до корупції. І це стосується не тільки внутрішніх питань Компанії, а й поведінки працівників поза межами службової діяльності", - повідомили в компанії і додали, що наразі тривають слідчі дії, а "Енергоатом" сприятиме слідчим у проведенні якомога швидшого та неупередженого розслідування.
Журналіст Юрій Ніколов нагадав, що минулого року Скопич брав участь у засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, де розглядалися питання корупційних закупівель в атомній галузі. За словами Ніколова, Скопич "цинічно" заперечував наявність корупції у закупівлях компанії.
Цікаво, що справа Скопича не була передана Національному антикорупційному бюро, оскільки сума хабаря відносно невелика - 100 тисяч гривень. Однак це ставить питання про можливу участь у корупційних схемах і інших посадовців "Енергоатому".
Мера Новомосковська Дніпропетровської області Сергія Рєзніка будуть судити за те, що він начебто вимагав 30 тисяч доларів у підприємця, який хотів побудувати гуртожиток для переселенців. При цьому на території громади ще з 90-х років стояла недобудова школи, площа якої складає 4,5 тисячі квадратних метрів.
Також ми писали, як трьох високопосадовців територіальних центрів комплектування викрили на видачі військово-облікових документів за хабарі. Оборудки обходилися ухилянтам у 500 доларів і дозволяли їм уникати мобілізації. Затримані – виконувач обов’язків заступника начальника обласного ТЦК, начальник Калуського районного ТЦК та заступник командира роти охорони.
У понеділок, 23 вересня, детективи НАБУ спільно з прокурорами САП викрили на отриманні хабаря заступницю прокурора Запорізької області. Йдеться по суму у 40 тисяч доларів США. Жінка затребувала їх за свої послуги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.