Корупційна мережа в Центрі експертиз: запорізька поліція розкрила схему з вилученням понад 1,2 млн доларів та кілограмів психотропів

Поліцейські розслідують корупційну схему в центрі медико-соціальних експертиз, провели обшуки, вручили підозри фігурантам справи

Гроші та психотропні речовини
Розкриття корупційної схеми у Запоріжжі, займалися зокрема фіктивними інвалідностями та продажем психотропів

На Запоріжжі поліція викрила корупційну схему за участі посадовців МСЕК (медико-соціальних експертиз), яка включала оборудки від фіктивних довідок з інвалідності для військових до продажу наркотичних речовин. У фігурантів справи було вилучено готівки на понад 1 200 000 доларів. За результатами обшуків у фігурантів справи та причетних до "схеми" осіб також вилучили два кілограми психотропів.

Як повідомили Інформатору у правоохоронних органах, один із керівників центру медико-соціальних експертиз та посередник отримали підозри. За даними слідства, посадова особа центру медико-соціальної експертизи, маючи вплив на керівників підпорядкованих комісій, сприяла військовозобов’язаним отримати фіктивну групу інвалідності. Підшукував клієнтів та тримав з ними зв'язок її родич, який був у ролі посередника. До прикладу, вартість направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК) становила 300 доларів, а отримання потрібного висновку – 3500 доларів. В ході слідства поліцейські встановили численні факти отримання фігурантами справи неправомірної вигоди.

20 березня оперативники управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області та слідчі слідчого управління ГУНП в Запорізькій області провели обшуки за місцями роботи та проживання учасників корупційної схеми. Вилучено понад 1 млн доларів, 103 тис. євро, 3,2 млн гривень, 2 кг психотропів, записи чорнової бухгалтерії.

Мільйони доларів в різній валюті, виявлені в ході обшуків
Мільйони доларів в різній валюті, виявлені в ході обшуків

На підставі отриманих доказів одному із керівників центру слідчі поліції повідомили підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Дії посередника кваліфіковані за ч. 2 ст. 369-2 та ч. 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

На Запоріжжі керівник МСЕК займався незаконними схемами заробітку
На Запоріжжі керівник МСЕК очолив незаконні схеми заробітку

Вирішується питання про обрання запобіжних заходів у вигляді триманні під вартою. Продовжується збір доказової бази для притягнення всіх причетних до злочину осіб. Окрім того, після проведення експертиз та низки процесуальних заходів дії фігурантів можуть бути додатково кваліфіковані.

Які ще схеми "заробітку" діяли на Запоріжжі під час війни

На Запоріжжі виявили близько 500 тонн нерозданої людям гуманітарної допомоги. Продукція зберігалася на території кількох підприємств. Через те, що вже пройшло багато часу, вся вона зіпсувалася. За словами голови Запорізької ОВА Юрія Малашко слідчі дії щодо цього випадку вже проводяться.

Нагадаємо, що журналісти Bihus.Info виявили, що Київський метрополітен укладав контракти на сотні мільйонів з оточенням тепер уже звільненого директора Віктора Брагінського. До відмивання коштів він залучав також родичів - наприклад, балерину Тетяну Белецьку, яка доводилась йому тещею. 

Також ми писали, як на Укрзалізниці відмили 17 мільйонів гривень на ремонт поїзда з Києва до Борисполя. Фігурантам справи загрожує до 12 років за ґратами

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи є майбутнє у проєкті тунелю між Оболонню та Троєщиною? Експерт Дмитро Беспалов розкриває правду про фінансові обмеження та реальність масштабних інфраструктурних ідей. Дивіться, що каже він про шанси реалізації цього амбітного проєкту у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube