На думку Владислава Косіняка-Камиша, допомога Варшави Києву залежить від власної спроможності захистити Польщу від небезпеки
Міністр оборони та віцепрем'єр Польщі Владислав Косіняк-Камиш звинуватив українців у "короткій пам'яті". Він дорікнув президентові Володимиру Зеленському на зауваження, що Варшава відмовилась надавати старі винищувачі МіГ-29 Україні, хоча про це були домовленості з НАТО. Косіняк-Камиш вважає, що національна безпека Польщі - є межею у допомозі Україні.
Під час нещодавньої зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, міністр оборони Польщі нагадав скільки їх країна "вже зробила і як сильно допомогла Україні". На думку Косіняка-Камиша, це було важливо згадати в контексті слів президента Зеленського, в яких прозвучав натяк, що Польща не робить в плані допомоги "усього можливого", що є в її силах. За його словами, в українців коротка пам'ять, повідомляє TVN24. Він нагадав, про в перші місяці війни, коли Варшава надавала військову техніку та організувала гуманітарну допомогу.
"Не можна говорити, що Польща не робить усього можливого. Польща зробила і продовжує робити все, що може. Але є певна межа, яку я ніколи не перейду. Межа допомоги Україні – це безпека Польщі. Якщо передача певної техніки загрожуватиме безпеці польської держави, я просто цього не зроблю", - заявив міністр оборони.
Він вважає, що президент Зеленський намагається втягнути інші країни до безпосередньої участі у війні з Росією. У контексті збиття російських ракет країнами НАТО, міністр оборони заявив, що має бути спільне рішення всього Альянсу. Проте на сьогодні такого рішення не існує.
"Ця спроба в певному сенсі є природною, але ми маємо власну стратегію, власний національний інтерес... Я обговорював із генеральним секретарем НАТО можливість знищення ракет. Я вважаю, що це можливо, якщо буде спільне рішення всього Альянсу. Але сьогодні такого рішення немає. Тому жодна країна НАТО не повинна діяти самостійно", – заявив він.
Наприкінці жовтня Володимир Зеленський під час пресконференції заявив, що у Польщі знайшлись власні причини не передавати літаки МіГ-29, які були б призначені для збиття російських ракет над західною частиною України. Напередодні Київ домовився з НАТО про направлення до Польщі літаків альянсу, щоб Варшава змогла передати Україні свої старі винищувачі.
"Ми дуже хотіли отримати МіГи від Польщі, але вони нам не могли передати, тому що у них не вистачало своїх. Тому ми домовилися з НАТО, що вони їм виділять поліцейську місію, як у наших балтійських друзів", - заявив Зеленський.
За його словами, через нестачу відповідної кількості ППО, Київ просив Варшаву збивати російські ракети, які йдуть у напрямку Польщі. Зокрема захисту потребує також місто Стрий. Адже там знаходяться газосховища, від яких залежить газопостачання для усієї країни.
Наприкінці літа міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш підтвердив передачу польських МіГ-29 Україні за однієї умови. Попередньо, Варшава була згодна це зробити, але спочатку польські повітряні сили повинні були отримати сучаснішу заміну цим літакам. Зокрема мова йшла про замовлені в США найновіші винищувачі F-35.
"Тільки після отримання нових літаків можна буде по-іншому розпоряджатися старими літаками, такими як МіГ-29, які зараз все ще використовуються зокрема для виконання місій із захисту польського повітряного простору. Тоді ми будемо ухвалювати рішення", - резюмував міністр оборони Польщі.
Він заявляв, що Варшава ухвалює рішення щодо допомоги України, орієнтуючись в тому числі на власну безпеку та зробила для України все, що могла.
Також польський віцепрем'єр-міністр Кшиштоф Гавковський нещодавно зробив скандальну заяву щодо допомоги Україні. Він звинуватив президента Володимира Зеленського у спробі втягнути Варшаву у війну з росіянами. Про це, на думку поляка, свідчить прохання про перехоплення ракет РФ над Україною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.