“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Всі п’ять поправок деяких республіканців про відмову у військовій допомозі Україні було відхилено
Палата представників Конгресу США проголосувала за проєкт оборонного бюджету США на 2024 рік. Розгляд в Сенаті заплановано на 18 липня. Про це повідомляє VOA Україна.
Зазначається, що, зокрема, поправки республіканців Марджорі Тейлор Грін та Метта Гейтса стосовно скорочення або взагалі скасування військової допомоги Україні були відхилені. Проте у повну версію проєкту оборонного бюджету Палати представників додано пропозицію Метта Гейтса про додаткового спеціального інспектора, за зразком Афганістану, який перевірятиме допомогу Україні.
В офіційній заяві від 10 липня адміністрація повідомила, що виступає проти положення про нового спецінспектора для України.
В проєкті оборонного бюджету Палати представників і відповідному проєкті Сенату на допомогу України у 2024 році закладено 300 млн доларів. Це рівноцінно сумі, яку запитувала адміністрація Джо Байдена, але водночас на 500 млн менше, ніж було погоджено 2022 року на 2023.
Цього року демократ Джаред Голден зі штату Мен намагався внести поправку щодо збільшення допомоги Україні в оборонному бюджеті США на 2024 на 500 млн доларів, щоб фінальна сума відповідала минулорічній. Але ця пропозиція не пройшла комітет Палати Представників з питань збройних сил.
Прописано також, що дія закону про ленд-ліз для України, повинна продовжуватись як мінімум іще на один рік, до кінця 2024. Своєю чергою, в проекті оборонного бюджету Сенату також прописано, що загальна підтримка України має бути продовжена щонайменше до 2027-го року.
Окремі кошти передбачені на дослідження потенціалу для створення центру передового досвіду України з лікування черепно-мозкових травм та пошкодження кінцівок та ампутацій отриманих в наслідок російської агресії.
В документі також йдеться, що Міноборони США має вивчати та переймати досвід війни в Україні.
Закон про ленд-ліз набув в США чинності 1 жовтня 2022 року. Він був підписаний Джо Байденом 9 травня того ж року. Він дозволяє надавати Україні в борг або в лізинг зброю, техніку, боєприпаси та продукцію подвійного призначення за спрощеними процедурами, не чекаючи спеціального виділення коштів Конгресом. Розрахуватися за цю техніку, яку надають союзники України, можна після закінчення війни, після перемоги.
Нагадаємо, у США стверджують, що перша партія касетних боєприпасів вже в Україні, й говорять про майбутні поставки озброєння. Як повідомив директор з операцій об'єднаного штабу генерал Дуглас Сімс, Україні надійшли не лише касетні боєприпаси зі Сполучених Штатів, а й аналогічні снаряди, поставлені іншими державами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.