Процедура суто формальна, але за американським законодавством без неї не обійтися
Конгрес США 6 січня збереться на спеціальні засідання Палати представників та Сенату, щоб верифікувати підсумки виборів президента в країні. На засіданнях мають остаточно затвердити перемогу Дональда Трампа та Джей Ді Венса, як президента та віцепрезидента США. Процедура, за сутністю, формальна, але законодавчо необхідна.
Про це повідомило "Радіо Свобода". Зазначається, що під час засідань буде оголошено результати голосування колегії виборників від кожного штату. Сенатори та конгресмени мають право поставити під сумнів результати голосування у будь-якому штаті, проте це зазвичай не впливає на процедуру, лише трохи затримуючи її.
"У 2021 році, однак, засідання Конгресу, на якому мали сертифікувати перемогу Джо Байдена над Трампом, який обіймав тоді посаду президента, було перервано після того, як у будівлю Капітолію увірвалися сотні агресивно налаштованих прихильників Трампа. Вони прагнули до того, щоб зірвати процедуру. Трамп тоді не визнав перемогу Байдена і закликав своїх прихильників боротися за встановлення, як він стверджував, справжніх результатів виборів (він заявляв про свою перемогу), хоча прямо і не підбурював своїх прихильників до нападу на Капітолій", – нагадало видання.
Тоді процедуру було завершено із затримкою на кілька годин, однак на підсумковий результат це жодним чином не вплинуло. Зараз Трамп сам очікує на цю ж процедуру. Не схоже, щоб під час неї виникли проблеми, оскільки республіканці мають більшість в обох палатах Конгресу, а демократи визнали перемогу Трампа та не планують влаштовувати протести.
З усім тим, у Вашингтоні ввели підвищені заходи безпеки. Окрім цього, місто охопила сильна снігова буря. Втім, конгресмени запевняють, що це не вплине на процедуру затвердження результатів виборів.
Раніше ми писали, що низка провідних американських медіа заявили про перемогу Дональда Трампа у президентських виборах. Згодом президент Володимир Зеленський привітав Трампа з перемогою на президентських виборах у США. За його словами, Україна зацікавлена у розвитку взаємовигідної політичної та економічної співпраці. До того ж вже відомо, де і коли відбудеться інавгурація Трампа.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.