Кому 70 тисяч, а кому лище 6 - хто в Україні заробляє найбільше: статистика

Читать на русском

Експерти назвали рейтинг професій за заробітними платами

Читать на русском
Зарплата, трудова книжка
Стало відомо, скільки в Україні заробляють спеціалісти в різних галузях

Експерти назвали рейтинг професій за заробітними платами

В Україні найбільші зарплати пропонують в столиці. У Києві в середньому роботодавці готові платити 20 000 гривень. При цьому найменші зарплати пропонують в Сумській області - там середній показник становить 12 800 гривень.

Такі дані можна побачити на кадровому порталі Work.ua. Слід зауважити, що серед різних професій можна побачити дуже суттєву різницю в прибутках. Наприклад, фахівцям, які розміщують рекламну продукцію на інформаційних майданчиках пропонують в середньому від 70 000 гривень. Водночас керівникам гуртків пропонують близько 6 700 гривень. Тобто, різниця між зарплатами цих двох спеціалістів практично в 10 разів.

Першу сходинку за середньою зарплатою посідає столиця - у Києві пропонують близько 20 000 гривень новим працівникам. На другому місці за розмірами зарплат Львів: тут середній показник дорівнює 18 000 гривень. Найбільшу зарплату в цих регіонах пропонують топменеджерам: ці експерти можуть заробити близько 60 000 гривень на місяць. Найменший дохід в педагогів-організаторів та організаторів - 9 900 гривень. 

У Дніпрі, Одесі та Ужгороді в середньому пропонують зарплату в розмірі 17 500 гривень. Тут найбільше зароблятимуть топменеджери, військові - приблизний дохід на місяць становить 55 000 гривень. Найменша зарплатня в прибиральниць - в середньому 9 000 гривень. 

Найменша середня зарплата в Сумах: роботодавці пропонують близько 12 800 гривень. Найбільше платитимуть військовим - близько 72 500 гривень. Найменше - прибиральницям (близько 7 000 гривень). 

Ринок праці в Україні

Раніше в Національному банку України розповіли, на які спеціальності під час повномасштабної війни збільшився попит. Експерти зазначають, що найбільше зараз роботодавці шукають спеціалістів у сферу продажів, логістики, а також є великий попит на робітниці професії. Водночас низка роботодавців відчуває кадровий голод. Зокрема, серед причин - міграція українців на тлі війни. Проте поступово ринок праці відновлюється.

Також директор з комунікації з пошуку роботи Work.ua Максим Пилипенко розповідав, що лише в чотирьох регіонах країни зросла середня заробітна плата, яку пропонують у вакансіях роботодавці. Це Дніпропетровська, Київська, Одеська та Львівська область. Крім того, роботодавцям стало важче знаходити медичних фахівців, лікарів, маркетологів та бізнес-аналітиків.

"Найбільшу конкуренцію ми спостерігаємо на посадах, які передбачають віддалену роботу. Це діджитал-фахівці - копірайтери, SMM-менеджери. Також висока конкуренція в ІТ-сфері, багато програмістів. Це пов'язано з тим, що сьогодні ІТ в Україні переживає нелегкі часи, існують певні ризики, через це компанії вдаються до певних кроків", - зазначив експерт.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.