Комендантська година на Новий рік: які обмеження діятимуть в областях України

Читать на русском

Влада більшості областей поки що не дала коментарів щодо тривалості комендантської години

Читать на русском
Комендантська година на Новий рік: які обмеження діятимуть в областях України
Ілюстративне фото

Влада більшості областей поки що не дала коментарів щодо тривалості комендантської години

З початку повномасштабного вторгнення росії, влада України запровадила комендантську годину. Її не буде скасовано навіть 31 грудня. У новорічну ніч погуляти швидше за все можна буде лише на Закарпатті, оскільки там немає комендантської години.

Про це повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Але інформація поки що має попередній характер, оскільки влада більшості областей поки що не дала коментарів щодо тривалості комендантської години.

Швидше за все, діятимуть уже введені обмеження. Наразі на вулицю не можна виходити:

  • На Київщині, Харківщині, Івано-Франківщині, Запоріжжі, Одещині, Полтавщині, Тернопільщині, Черкащині, у Києві та Кривому Розі — з 23:00 до 5:00;
  • На Львівщині, Дніпропетровщині, Рівненщині, Вінничині, Волині, Житомирщині, Миколаївщині, Хмельниччині, у Чернівецькій області — з 00:00 до 5:00;
  • На Чернігівщині та Сумщині — з 23:00 до 4:00;
  • На Луганщині та Донеччині — з 21:00 до 5:00;
  • На Херсонщині — з 19:00 до 6:30.

Чи можуть новорічні ялинки погіршити ситуацію зі світлом у великих містах

Через війну в країні, постійні обстріли та проблеми з енергопостачанням більшість міст відмовилися від святкування та яскравих ілюмінацій. Проте єдиної думки щодо ялинок серед очільників великих міст немає. Видання Forbes Ukraine порахувало, чи може новорічне дерево погіршити ситуацію зі світлом, особливо у великих містах України. Так, принаймні 10 українських обласних центрів цьогоріч не встановлюватимуть новорічні ялинки. Зокрема, Дніпро, Рівне, Чернівці, Чернігів, Черкаси, Харків, Тернопіль, Вінниця, Миколаїв та Суми. 

Порівняно невелика, але яскрава 14-метрова ялинка, встановлена минулого року в Маріуполі, мала потужність звичайного електрочайника. Споживання маріупольської ялинки – 1,5 кВт-год та 6 кВт-год у режимі вмикання/вимикання протягом шести вечірніх годин. Більша ялинка, наприклад заввишки 18 м, споживає 2,5 кВт-год. Міста можуть вирішити питання живлення ялинок за рахунок генераторів. На один вечір працюючої ялинкової ілюмінації вистачить одного генератора на 10 кВт. Подібні апарати споживають 2,5–3 л пального на годину. Пʼять годин роботи гірлянд коштуватимуть близько 750 гривень.

Раніше ми писали, як Нова пошта працюватиме під час свят.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.