Експосадовця підозрюють у державній зраді, непокорі й самовільному покиданні місця служби
В Україні завершили досудове розслідування щодо колишнього керівника управління СБУ в Харківській області Романа Дудіна. Його підозрюють за трьома статтями. Експосадовцю загрожує довічне ув’язнення.
Про це повідомили у Державному бюро розслідувань. Слідчі встановили, що Дудін напередодні 24 лютого 2022 року знав про високу ймовірність початку повномасштабного вторгнення росії на територію України. Але замість організації роботи щодо протидії ворогу, він фактично зайнявся саботажем.
У відомстві зазначають, що ексголова УСБУ організував спробу усунення голови Харківської обласної державної (військової) адміністрації від виконання покладених на нього обов'язків, щоб запобігти здійсненню необхідних заходів правового режиму воєнного стану та спробувати захопити державну владу в регіоні.
"Через ЗМІ він дискредитував чинну владу Харкова та області, надаючи неправдиву інформацію. Намагався паралізувати й органи безпеки регіону – для цього експосадовець перешкоджав функціонуванню єдиної системи управління сил безпеки та сил оборони регіону. Крім того, умисно не забезпечив виконання покладених на УСБУ в Харківській області завдань та за відсутності жодних законних підстав віддав наказ особовому складу УСБУ в Харківській області покинути адміністративне приміщення УСБУ та територію Харкова. Умисно створив умови для здачі ворогу наявних на зберіганні в адміністративній будівлі УСБУ в Харківській області зброї, бойових припасів, засобів забезпечення бойових дій, засобів індивідуального захисту військовослужбовців", - йдеться у повідомленні.
До того ж в умовах воєнного стану, колишній керівник УСБУ в Харківській області самовільно залишив місце несення служби без поважних причин. Його підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби), ч. 4 ст. 402 (непокора) Кримінального кодексу України. Експосадовцю загрожує довічне ув’язнення. Після ознайомлення стороною захисту справу передадуть до суду.
Роман Дудін очолював Управління СБУ у Харківській області з березня 2020 року, пише "Суспільне Харків". У лютому 2022 року, перед повномасштабним російським вторгненням, він був серед тих, хто запевняв, що Харківщина надійно захищена, а УСБУ пильно стежить за ситуацією на кордоні. 24 лютого російські війська захопили північ та схід Харківської області, просуваючись до Харкова. Президент України Володимир Зеленський звільнив Дудіна з посади після поїздки на Харківщину 29 травня. Тоді глава держави сказав, що посадовець "не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто". Після звільнення з посади Дудін публікував відео та дописи з критикою голови Харківської ОВА, військових, мера та інших посадовців.
За даними "Суспільного", у 2022 році, під час оскарження міри запобіжного заходу, Дудін заявив, що не визнає себе винним у державній зраді та у самовільному залишенні місця служби. Заперечував, що перешкоджав роботі очільника Харківської ОВА. За його версією, вранці 24 лютого він направив співробітників СБУ до будівлі адміністрації, щоб взяти її під охорону. Самого Олега Синєгубова у той момент в кабінеті його співробітники не застали.
"Фотографування кабінету. Я жодного разу не приховував, що мною дійсно була дана команда розмістити у Харкові повідомлення про те, що ситуація в місті контролюється ЗСУ, СБУ та Нацполіцією. З дев’ятої ранку у місті була шалена інформаційна атака. Шалений тиск інформаційний, що всі втекли, все здали. Це був деморалізуючий фактор. Щоб заспокоїти людей цю команду я подав. Тільки цю", – сказав Дудін під час засідання.
Дудін також підтвердив, що через загрозу оточення міста на початку повномасштабного вторгнення евакуював більшість співробітників управління СБУ Харківщини, залишивши тих, хто мав виконувати завдання у разі окупації міста. Сам виїхав у Київ "за прямим наказом керівника Служби безпеки України", як стверджує Дудін – для захисту столиці. Кримінальну справу проти себе він називав політичним переслідуванням.
Раніше ми писали, що в Україні прикрили мережу агітаторів, які закликали рф захопити владу та поширювали фейки. Крім того, СБУ затримала ворожого агента, який допомагав бомбити дві області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.