Західні країни мають нарощувати допомогу Україні, оскільки Росія має значно більше робочої сили та потужнішу економіку, тому для перемоги треба брати до уваги такий контекст
Готовність та вміння українців проводити складні військові операції є лише частиною загальної стратегії у війні. Щоб перемогти російське військо до уваги слід брати так званий контекст війни, а зокрема той факт, що Росія має значно більше людських ресурсів та більшу у 10-20 разів економіку. Виходячи з цього, Заходу слід не лише забезпечувати безперервні постачання зброї в Україну, але й значно наростити їх.
Про те, що може покращити контекст війни для України, розповів ексдиректор ЦРУ, генерал Девід Петреус в інтерв'ю LIGA.net. Він нагадав, що війна в Україні відбувається за умови значно більшого людського та економічного ресурсу росіян. Також Петреус пояснив, що у Росії є небезпечні союзники, які постачають їй зброю.
"Події розгортаються в умовах, коли Росія має принаймні учетверо більше робочої сили, ніж Україна. Економіка Росії може бути у 10-12 або й більше разів більшою за українську. Вони мають підтримку Ірану, Китаю, Північної Кореї", – наголосив Петреус.
Ексдиректор ЦРУ вважає західну допомогу ключовим фактором, здатним переломити хід війни. На його думку, союзники України мають безперервно забезпечувати її озброєнням, а також значно наростити обсяги постачань. Щодо того, чи готові українці боротися за своє існування - Петреус немає сумнівів.
"Я не сумніваюся, що Україна й надалі демонструватиме надзвичайні якості на полі бою. У розвитку технологій, у застосуванні інноваційних безпілотних систем. Не лише в повітрі та на морі, а й на землі. Я не сумніваюся в абсолютній рішучості України, її військових, її народу продовжувати війну за незалежність, щоб забезпечити своє виживання як нації", – зазначив генерал.
Західні союзники України все більше посилюють тиск на Київ, закликаючи до переговорів для припинення війни з Росією, повідомляє іспанське видання El País 4 жовтня. Газета зазначає, що під час останнього візиту українського президента Володимира Зеленського до США, підтримка з боку партнерів стала помітно слабшою. Хоча Україна продовжить отримувати фінансову допомогу від Вашингтона, Сполучені Штати вже ж не надали дозволу на використання ракет великої дальності для ударів по російській території.
Водночас війну в Україні можна зупинити й це цілком реально зробити, якщо надати Україні гарантії безпеки, подібні до тих, які передбачені статтею 5 Північноатлантичного Альянсу (НАТО). Після виборів у США можуть виникнути й нові ідеї щодо того, як покласти край військовим діям в Україні, але історичний досвід показує, що безпекові гарантії були доволі ефективними у низці держав, де траплялись протистояння та війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.