Україна приречена на перемогу у цій війні
Україну переводять на озброєння НАТО, прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон обіцяє за 120 днів обучити 10 000 українських військових вести воювати за стандартами НАТО.
Інформатор розбирався, чи стала перспектива членства в Альянсі ближчою для нашої держави та скільки часу необхідно, щоб Україна повністю перейшла на ведення бойових дій за стандартами НАТО.
За місяць до повномасштабного вторгнення росії на територію України американські журналісти відвідали позиції наших військових біля Попасної. Тоді у матеріалі від 1 лютого йшлося, що окопна війна та застаріле озброєння зовсім не відповідають заявленому Україною прагненню стати членом НАТО. Кореспондент лише зазначав, що загальна підготовка українських військових стала набагато кращою, якщо порівнювати з 2014 роком.
Але вже менш ніж за місяць Україна зіткнулася на з агресією «другої армії світу» не тільки на Донбасі, а на території всієї країни. Зіткнулась, і, не дивлячись на заявлену раніше невідповідність стандартам північноатлантичного альянсу, дала гідну відсіч ворогу. Рівно через місяць після початку повномасштабної війни президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті НАТО попросив більше не згадувати про стандарти Альянсу для ЗСУ.
«Більше ніколи не говоріть нам, що наша армія не відповідає стандартам НАТО. Ми показали, на що здатні наші стандарти. І як багато ми можемо дати загальній безпеці у Європі та світі», - сказав Зеленський.
І хоча російська пропаганда продовжує розповідати про «непереможну росію» та «слабку» українську армію, результати на полі бою кажуть самі за себе. А весь світ намагається допомогти Україні якнайшвидше перейти на славнозвісні стандарти НАТО.
Поки російська пропаганда намагалася заглушити провали своєї армії, яка не встигає готувати нових солдатів, галасом про те, що в Україні закінчуються боєприпаси, союзники нашої держави працювали над тим, як налагодити безперервну доставку снарядів для артилерії ЗСУ.
Протягом квітня Сполучені Штати працювали над тим, щоб отримати зброю для України. Посадовці запропонували угоду країнам Східної Європи та колишнього радянського блоку, які мали запаси російських боєприпасів: якщо ці країни відправлять свою зброю в Україну, Сполучені Штати Америки надішлють їм іншу.
Та врешті було вирішено поступово замінити озброєння, яким воюють збройні сили України, на те, яке відповідає стандартам північноатлантичного альянсу: артилерію, засоби протиповітряної оборони та авіацію.
«З точки зору НАТО, це було безпрограшним варіантом. Це полегшує логістику. А постачання зброї легше, тому що є ширший набір постачальників», – сказав Марк Кансіан, старший радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень в інтерв’ю Defense One.
Врешті, за словами аналітиків, подібна заміна озброєння прискорює таку бажану модернізацію української армії у відповідності до вимог НАТО, незалежно від того, чи Україна приєднається до альянсу.
Враховуючи те, якими темпами оновлюється українська армія, цілком логічно було б розраховувати, що Альянс вже готовий прийняти нашу державу до своїх лав. Особливо після того, як представники НАТО пообіцяли, що розглянуть заявки на членство Фінляндії та Швеції у найкоротші терміни. Але завжди є «але»! Як заявивив військовий експерт Олег Жданов на своєму YouTube-каналі, по завершенню війни з росією Україна може стати головним партнером НАТО, але не повноцінним членом Альянсу.
«Я прибічник ідеї, що найімовірніше, ми будемо головними і найкращими, і найближчими – можете застосувати будь-який епітет – партнерами НАТО. Але повноцінними членами Альянсу, на мій погляд, ми навряд зможемо стати з однієї простої причини – що комусь треба буде воювати з росією. Комусь треба буде стояти на варті російської мілітарної машини і її непоширення на інші країни», - пояснив Олег Жданов.
За словами експерта, якщо Україна стане членом НАТО, то будь-яка агресія з боку росії, яка буде продовжуватися, означатиме втягування у військовий конфлікт інших країн та світову війну. Але, звичайно, в Альянсі продовжують наголошувати, мовляв, НАТО дотримується політики «відкритих дверей».
По факту ж Україні нема чого додати до існуючого темпу переозброєння та перекваліфікації своїх військових. Все і так відбувається пришвидшеними темпами та з демонстрацією нечуваної майстерності з боку ЗСУ. Єдине, на чому Україна зараз збирається акцентувати увагу - визнання росії країною-терористом та фіксація ролі України у боротьбі за європейські цінності. Україна офіційно не бере участі в обговореннях стратегічної концепції НАТО на найближчому саміті, але надіслала свої пропозиції союзникам з Альянсу.
«Ми хотіли б мати розуміння, що Україна є наріжним каменем європейської безпеки. Якщо члени НАТО не розкриють реальну ситуацію, що відбувається в Європі, в Україні, то цей документ буде ще одним документом, абсолютно неактуальним», - каже дипломатичний радник президента Ігор Жовква.
Рівень прагнень приєднатися до північноатлантичного альянсу потроху спадає і серед населення. Українці вже навіть не вимагають закрити небо над стікаючою кров’ю державою, тепер просять лише важке озброєння. За словами військових експертів, приведення української армії у відповідності до вимог Альянсу - питання виживання української армії.
«Джонсон же заявляє, що кожні 120 днів вони можуть 10 тисяч людей перекваліфіковувати. Звичайно, на повний перехід може знадобитись кілька років. Я думаю, що цей період можна скоротити. Бо 4 місяці.. у нас інакше час іде, а ми не переходимо у контрнаступ, а нам пора, оскільки кожен день війни не тільки росію з’їдає економічно, а з’їдає і нас. Будь-яка війна зараз - війна на виживання, на витривалість. Сподіваємось, що нас союзники не кинуть, бо ми без їхньої допомоги з росією не впораємось», - каже в коментарі Інформатору політолог Віктор Бобиренко.
Окрім опанування техніки, українські солдати засвоять і нову тактику ведення бойових дій, яку росія вже навряд зможе опанувати.
«Тобто кожні 4 місяці вони готові повністю обучених за стандартами НАТО, причому не тільки в плані користування технікою і озброєння, але і в веденні бойових дій за польовими статутами військ країн - членів НАТО. Я скажу так, що це фактично дуже широкий жест доброї волі з боку Великобританії. Чому? Тому що вони нам будуть допомагати формувати новітню армію», - підкреслю військовий експерт Олег Жданов.
Зрештою лише вище військове та політичне керівництво України знає, на якому етапі зараз ці домовленості. Бориса Джонсона вже трохи розкритикували польські військові за такий широкий розголос питанню навчання ЗСУ, оскільки ворог не має знати про те, що відбувається на території України та з українськими військовими. Єдине про, що все голосніше і голосніше заявляють західні військові аналітики - Україна приречена на перемогу у цій війні.
Раніше Інформатор писав, навіщо Лукашенко зустрічався з путіним та чи відкриється білоруський фронт
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.