Коли Україна може стати членом НАТО

Читать на русском

У підсумку Україна стане «другою армією світу»

Читать на русском
Коли Україна може стати членом НАТО

У підсумку Україна стане «другою армією світу»

Головним пріоритетом для України на сьогодні має бути перемога у війні з росією, і фокус українського уряду має зосередитися саме на цьому, а не на вступі країни до Альянсу. Такі наративи були озвучені на останньому саміті НАТО. Однак після закінчення бойових дій Альянс буде готовий повернутись до цього питання, оскільки рішення, ухвалене союзниками у 2008 році на Бухарестському саміті, є незмінним.

Інформатор розбирався, коли Україна може стати членом НАТО і як це допоможе нашій країні у майбутньому. 

Чи допоможуть Україні миротворці

Впродовж понад 5 місяців повномасштабної війни Великобританія, Польща, країни Балтії найбільш активно допомагали та продовжують допомагати Україні у боротьбі з агресором. Вже неодноразово обговорювалася ідея створення регіонального союзу України з переліченими державами. 

Проте, на думку деяких аналітиків, такі країни як Франція та Німеччина, хоч публічно і підтримують Україну, все одно бояться поразки путіна, оскільки перемога нашої держави може змінити усталену структуру міжнародних відносин, і у цій новій системі вони втратять свою геополітичну вагу. 

Коли Україна може стати членом НАТО 1

«У деяких країн-членів НАТО відверті проросійські позиції, а в деяких - величезний страх мати з нами якісь відносини, якщо ми переможемо. Після того, що нас увесь час штовхали, тепер вони думають: що з нами робити. Ось і Франція, і Німеччина досі не розуміють світ, в якому переможе Україна. Вони бачать світ, де за хабарі можна домовлятися з путіним про відкати за електроносії і про дружбу. А ось як домовлятися із Україною - не уявляють», — коментує ситуацію військовий експерт Олег Жданов.

І якби Україна була членом НАТО, цієї руйнівної й кровопролитної війни не було б взагалі, оскільки це б одразу означало початок світової війни. 

«Ми спроможні стримувати цю мілітарну машину рф і перемелювати її, не даючи змоги розповсюдитися на інші країни. Ми будемо друзями НАТО, партнерами НАТО, наближеними до НАТО, однак не членами, тому що комусь необхідно воювати з рф, стримуючи їхню агресію світового масштабу. Що ми наразі й робимо. А членство в Альянсі передбачає «один за всіх і всі за одного», - наголошує Жданов.

Лунали заклики нехай і не вступати у війну з росією, але допомогти Україні миротворцями. Та навіть, попри просування цієї ідеї ексгенсеком НАТО Андресом Фог Расмуссеном, західні політики в основному не підтримали введення миротворчої місії. Польща - одна з перших зголосилася допомогти Україні у зазначений спосіб, проте Альянс побоявся, що це може призвести до розширення географії війни і перекинутися на територію сусідніх країн. 

Коли Україна може стати членом НАТО 2

«Для нас введення миротворців зараз не є першочерговим сценарієм. На майбутнє, коли ми витіснимо ворога за кордони України або у випадку, коли стануться якісь безпекові чи політичні катаклізми, запуск миротворців по прикордонню України-росії як сценарій «Б» також міг би розглядатися. Але на сьогодні це гіпотетичні і фантастичні версії», —  ділиться думкою політолог Олег Саакян. 

Чому деякі країни відмовляються надати озброєння Україні?

Надати необхідну кількість зброї деякі країни НАТО також не поспішають. 

В основному дають стільки, скільки мінімально потрібно для оборони, не для контрнаступу. Виправдовують такий стан речей тим, що не можуть давати більше, бо «самі можуть залишитися беззахисними». 

Коли Україна може стати членом НАТО 3

«У світі  нічого не робиться так швидко, як би того хотілося. Існують певні процедури. Ніхто не віддасть своє озброєння доти, доки не буде розуміти, що його хтось поповнить. Наприклад, Словаччина готова передати нам літаки Міг-29, однак вона висунула  свої умови, якщо їм хтось гарантуватиме закриття неба. Ось поки одна з країн — чи то Британія, чи Чехія, чи Польща не стануть і не скажуть: так, ми вам гарантуємо, ми будемо захищати ваше небо», - пояснює Олег Жданов механізм передачі зброї.  

І все ж військовий експерт Олег Жданов впевнений, Україні не дадуть програти. Підсумком перемоги стане те, що ЗСУ займе місце «другої армії світу» на європейському континенті. І вже тоді, як зазначає Жданов, Україна зможе почати розмову про вступ до Альянсу на наших умовах.

Водночас політолог Олег Саакян застерігає, що на шляху до вступу в НАТО нашу країну може очікувати чимало сюрпризів. 

Коли Україна може стати членом НАТО 4

«Вступ до Альянсу, звісно, має сенс, це як безпекова парасолька для держави. Проте, з іншого боку, найбільший на нас ворог уже напав, тому боятися уже нічого. Очікувати, що ми станемо членами НАТО під час війни не варто, співпраця з країнами залишається тим майданчиком, де Україна може проявляти своє лідерство», - каже Саакян.  

І все ж саміт НАТО в Мадриді показав, що Захід повністю консолідувався навколо України. Найголовніше, окрім заявленої військової допомоги нашій країні, змінився і статус росії: вона більше не партнер Альянсу, а головна загроза світовій безпеці. У перемозі України зацікавлені більшість країн світу, тож нашим Збройним силам залишилося лише отримати довгоочікувану зброю, щоб перейти у контрнаступ та очистити свої території від загарбників. 

Раніше Інформатор писав, вихід на державний кордон чи капітуляція росії: що означає закінчення активної фази бойових дій

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.