Незважаючи на постійний натиск противника, Збройні сили України маю певні успіхи в цьому напрямку
Єдиним місцем на фронті, де окупанти намагаються атакувати залишається Донецький напрямок. Але безуспішно. За повідомленням Генштабу ЗСУ, лише за добу минулу добу, 4 жовтня, Сили оборони України відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Стрілеча, Зелене, Майорськ, Спірне, Зайцеве, Бахмутське, Бахмут, Курдюмівка, Новомихайлівка та Вугледар.
Незважаючи на постійний натиск противника, Збройні сили України маю певні успіхи на цьому напрямку. 30 вересня стало відомо про звільнення населених пунктів Ямполь та Терни в Краматорському районі.
Успіх наступальних дій в Луганській області дозволить вийти в фланг оборони Донецького угрупування окупаційної армії в районі Горлівки. Донецьк, пропри свою відносну близькість до лінії фронту є найменш перспективним для наступу. За вісім років, від 2014 року, там облаштовано лінію оборони та оборонні позиції. Важливим аспектом є те, що Донецька агломерація має густу міську забудову, що ускладнює швидке просування сил та засобів.
Військовий експерт Дмитро Снєгірьов нагадує, що Донецька та Луганська області мають велике політичне значення для президента рф володимира путіна. Він ще до початку повномасштабного вторгнення 24 лютого, фактично та юридично визнав ці «псевдореспубліки».
«Донецький напрямок є пріоритетним для окупантів, сюди вже кинуто найбільші сили. Припускаю, що в найближчий місяць варто чекати важких боїв на Авдіївському, Бахмутському напрямках», – пояснює Інформатору Снєгірьов.
Від 24 лютого російська армія окупувала лише частину Донецької області. Найбільші втрати для України були в Волновасі та Маріуполі. Враховуючи, що вже ближчим часом активні бойові дії можуть призупинися через початок осіннього бездоріжжя та подальшого зимового похолодання, розглядати можливість звільнення області поки передчасно. Крім того, з огляду на оперативну обстановку, наступальну операція необхідно готувати з врахуванням звільнення Запорізької області. На сьогоднішній день активних військових дій в тому напрямку не відбувається.
За словами Снєгірьова, ймовірно українське командування обрало на цей момент тактику видавлювання російських гарнізонів з окупованих територій в Донецькій та Запорізькій областях.
«В Запорізькій області лінія фронту стабільна, що вже є позитивним. Мені здається, що тут також використовують каскадний характер планування. Тобто, знищення тилового забезпечення, локалізація угрупування противника та його подальше видавлювання з позицій», – говорить експерт.
Крім того, варто тримати на увазі фактор Запорізької АЕС, можливістю аварії на якій вже довгий проміжок часу тероризують окупанти. Разом з тим, колишній командувач армії США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес вважає, що ЗСУ можуть потіснити армію рф до позицій 23 лютого ще цього року.
За декілька днів до цього - 2 жовтня - президент України Володимир Зеленський розповів, що українські військові повністю звільнили від окупантів місто Лиман. У рф пізніше прокоментували ситуацію, назвавши це "втратою стратегічно важливого міста, а російське командування відвели своє військо на "більш вигідні позиції". До речі, звільнення Лимана є важливим, адже контроль над містом відкриває логістичні та оперативні можливості для подальшого звільнення Донецької та Луганської областей.
Максим Федоренко