Коли ПриватБанк автоматичне спише борги по кредитах: відбулися зміни в обслуговуванні

З 5 червня 2023 року кожен банк, який працює в Україні, має звітувати про платежі фізосіб незалежно від суми переказів.

ПриватБанк
Зміни в обслуговуванні торкнуться всіх

Нещодавно ПриватБанк повідомив, що буде списувати борги по кредитах, якщо рахунки будуть закриватися примусово. Такі повідомлення українці отримали на пошту та в додатку Приват 24. 

Державний банк повідомив, що в червні 2023 року такі зміни внесли в умови та правила надання банківських послуг, а саме в частині «Розірвання Договору та закриття рахунків». 

повідомлення
Таке повідомлення отримали українці, які мають рахунки в ПриватБанку

 

У разі, якщо банк зі свого боку не захоче обслуговувати клієнта, то без його згоди списуються гроші на погашення заборгованості по позиках.

Якщо боргу немає, то банк залишок коштів перераховує на рахунок клієнта в іншому банку. Почитати договір або скачати його можна за посиланням. https://privatbank.ua/terms

Коли банк може закрити рахунки

В Україні діє закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». 

Якщо клієнт при відкритті рахунку вказав невірні дані про себе, або банку може здатися підозрілим його перекази по рахунках, то фінустанова може відмовитися обслуговувати такого клієнта.
Відмовитися від таких умов можна, лише закривши рахунки в банку.

Чому банк так робить

1 червня 2023 року Національний банк розіслав листа, що починаючи з 5 червня всі українські банки зобов'язані надавати звіти про всі платежі українців. 

Щопонеділка до 16:00 фінансові установи зобов’язані подавати до НБУ інформацію про:

  • Р2Р перекази (перекази фізичних осіб з картки на картку).
  • Зняття готівки та поповнення карткового рахунку в банкоматах та касах банку.
  • Інтернет-оплати.

«Запитуючи інформацію про банківські операції фізичних осіб, Нацбанк все ж має намір за посередництва банків-еквайрів посилити контроль за платежами українців та зобов’язати банки перевіряти походження коштів на їх рахунках», - написала в колонці на УП засновниця та СЕО юридичної компанії Main Business Partner Соломія Марчук. 

За її словами, така перевірка торкнеться не тільки «тіньового бізнесу з мільйонними оборотами», а й громадян, які заробляють без реєстрації ФОП.

«Це юристи, криптотрейдери, репетитори та інші фрилансери, тобто особи, які не досягли достатніх оборотів для реєстрації бізнесу, проте періодично отримують невеликий дохід», - вважає Марчук.

Українців перевіряє спеціальна програма, яка оцінює ризиковість рахунку. Щоб не потрапити під моніторинг потрібно забрати гроші з банку. Якщо ви не готові до таких радикальних змін, то юристи радять перевіряти своїх бізнес-партнерів та мати рахунки у різних банках.

«Якщо банку відомо, що ви займаєтеся діяльністю в сфері юриспруденції та отримуєте оплати за консультаційні послуги, а потім несподівано отримуєте платіж в розмірі 50 000 гривень за продаж кормів для тварин, це може бути підставою для фінмоніторингу», - радить засновниця та СЕО юридичної компанії Main Business Partner.

Що може вказати на ризиковість рахунку:

  • Клієнт здійснює постійні перекази за кордон або отримує перекази з-за кордону, отримує кредити чи позики з-за кордону.
  • Здійснення транзакцій з азартними іграми та лотереями.
  • Клієнт має відношення або зв’язки з Російською Федерацією або Республікою Білорусь.
  • Клієнт зареєстрований за адресою масової реєстрації або його адреса реєстрації є вигаданою.
  • Розмір витрат клієнта перевищує розмір надходжень на рахунок.
  • Клієнт отримує кошти від віртуальних активів (криптовалюти) на суму понад 30 000 гривень.
  • Клієнт регулярно здійснює або отримує значну кількість переказів (це може бути будь-яка кількість переказів та на будь-які суми, банк зіставляє інформацію про доходи клієнта та звичні обороти по рахунку, при їх невідповідності клієнт є ризиковим).
  • Якщо у клієнта відбулись значні зміни в розмірах фінансових операцій.
  • Новостворений суб’єкт господарювання переказує та /або отримує значні суми коштів.
  • Клієнт регулярно отримує перекази та одразу переводить їх у готівку.
  • Клієнт переказує чи отримує кошти, розмір яких перевищує 400 000 гривень.

Українцям радять не ігнорувати повідомлення від банку, якщо вашим рахунком зацікавилися.

Інформатор писав, що ПриватБанк дозволив обмін валют для фізичних осіб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube