На думку економіста, початок рецесії в США підвищує шанси Дональда Трампа на перемогу на президентських виборах
Економіст Сергій Фурса зазначає, що всі аналітики світу сперечаються: чи розпочнеться, чи варто очікувати найближчим часом рецесії в США на фоні підвищення облікової ставки. Експерт зазначає, що подорожчання кредитного ресурсу значно сповільнило інфляцію, але не призвело до негативних наслідків на фінансових ринках та в реальній економіці.
“Минулого року в США та ЄС спостерігалась висока інфляція. Реакція на неї досі залишається великим ризиком. Інфляція, яка виходить з-під контроля - найбільше зло для економіки. Боротися з ним мають центробанки. Єдиний справжній інструмент, який у них для цього є - це підняття облікової ставки, тобто підвищення вартості грошей в економиці. США почали це робити першими. Тож, вони першими пройдуть цей цикл. За ними біжать британці та європейці. Але це буде непросто”, - каже Сергій Фурса.
Економіст зазначає, що з 2008 року світ жив в умовах, коли гроші нічого не варті. Люди брали ці гроші та в чорному ящику світової, зокрема американської економіки набудували багато різних схем.
“Зараз це все почало хитататися, тому що вартість грошей в економіці піднімається. Поки що система не розхиталась. Це унікальна історія. Попри підняття облікових ставок фінансової кризи досі не сталося. Фінансові ринки почуваються дуже добре. При цьому вдалося приборкати інфляцію. Наразі інфляція в США становить 3%. Минулого року цей показник перевищував 10%”, - каже Сергій Фурса.
Економіст називає такі основні чинники ризику, які можуть підштовхнути економічну кризу:
“Наразі всі аналітики думають: чи буде глобальна рецесія, чи ні. Але є надія, що може пронесе. Американська статистика показує активізацію ринку праці. Можливо, ми ще не дочекались моменту, коли підняття ставок вплинуло на реальну економіку. Але поки що цього не відбувається”, - каже Сергій Фурса.
Економіст зазначає, що економічна криза в США спричинить кризу по всьому світу, в тому числі і в Україні.
“З одного боку, якщо США пройде через кризу, поки в Україні війна, це створить благопріятніші умови для відновлення України, економіка якої зростатиме разом зі світової. З іншого, економічна криза в США підвищує ймовірність перемоги на виборах Дональда Трампа, який висловлюється проти підтримки України”, - каже Сергій Фурса.
Як раніше повідомляв Інформатор, у березні 2023 року крах Каліфорнійського Silicon Valley Bank (SVB). За останні десять років банк став найбільшим банкрутом у США і його крах викликає широке занепокоєння у стартапів та венчурних інвесторів. Вони припускають, що це може поширитися на Британію, Канаду, Індію та Китай. Тоді експерти зазначали, що тожливість того, що світ очікує чергова фінансова криза, стають все більш реальними.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.