Кого вважатимуть колаборантами на захоплених рф територіях

Читать на русском

Покарання за колабораціонізм у кожному випадку визначається окремо

Читать на русском
Кого вважатимуть колаборантами на захоплених рф територіях

Покарання за колабораціонізм у кожному випадку визначається окремо

Чому люди починають співпрацювати з окупантами, узагальнити неможливо, треба визначати по конкретним випадкам. Здебільшого підозри вручаються заочно, вони й далі перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Про це заявила речниця Міністерства внутрішніх справ України Альона Матвєєва, передає Інформатор.

"Подекуди співпраця з окупантами обґрунтована тим, що людям обіцяють дати керівні посади. Також це можуть бути фінансова винагорода, або людина може піти на такий крок, шоб отримати особисту вигоду або через помсту. Були випадки, коли людина хотіла полегшити собі виїзд до іншої країни", - говорить Матвєєва.

Однак, якщо людина працює, наприклад, у магазині, перукарні чи у банку на тимчасово окупованій території, то її неможливо притягнути до відповідальності за колабораціонізм.

"Під кожен випадок закон не застосуєш однаково. Якщо людина закликала підтримувати російських військових або надавала відомості про ЗСУ, брала гуманітарну допомогу і розповсюджувала її – це одне покарання, якщо йдеться про якісь більш серйозні дії, наприклад, коли колабораційна діяльність людини мала такий вплив, що хтось через неї загинув – то термін у цьому випадку може бути більш серйозний, навіть до довічного ув’язнення", - зазначила Матвєєва.

Статистика по областях про колабораційну діяльність 

Найбільше слідчі внесли інформації до ЄРДР за статтею 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України:

  • у Луганській області - 174 випадки,
  • у Херсонській області - 140 випадків,
  • у Києві - 118 випадків,
  • у Донецькій області - 106 випадків,
  • у Київській області - 84 випадки,
  • у Житомирській області - 73 випадки,
  • у Сумській області - 76 випадків,
  • у Запорізькій області - 64 випадки.

Нагадаємо, колаборанта з Київської області відправили за ґрати на 15 років. Крім того, колишнього депутата від «Партії регіонів» оголосили в міжнародний розшук.

Також Інформатор писав, що у Запорізькій області шукають колаборантів, які створять масовку на акціях для підтримки "референдуму". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.