“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Покарання за колабораціонізм у кожному випадку визначається окремо
Чому люди починають співпрацювати з окупантами, узагальнити неможливо, треба визначати по конкретним випадкам. Здебільшого підозри вручаються заочно, вони й далі перебувають на тимчасово окупованих територіях.
Про це заявила речниця Міністерства внутрішніх справ України Альона Матвєєва, передає Інформатор.
"Подекуди співпраця з окупантами обґрунтована тим, що людям обіцяють дати керівні посади. Також це можуть бути фінансова винагорода, або людина може піти на такий крок, шоб отримати особисту вигоду або через помсту. Були випадки, коли людина хотіла полегшити собі виїзд до іншої країни", - говорить Матвєєва.
Однак, якщо людина працює, наприклад, у магазині, перукарні чи у банку на тимчасово окупованій території, то її неможливо притягнути до відповідальності за колабораціонізм.
"Під кожен випадок закон не застосуєш однаково. Якщо людина закликала підтримувати російських військових або надавала відомості про ЗСУ, брала гуманітарну допомогу і розповсюджувала її – це одне покарання, якщо йдеться про якісь більш серйозні дії, наприклад, коли колабораційна діяльність людини мала такий вплив, що хтось через неї загинув – то термін у цьому випадку може бути більш серйозний, навіть до довічного ув’язнення", - зазначила Матвєєва.
Статистика по областях про колабораційну діяльність
Найбільше слідчі внесли інформації до ЄРДР за статтею 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України:
Нагадаємо, колаборанта з Київської області відправили за ґрати на 15 років. Крім того, колишнього депутата від «Партії регіонів» оголосили в міжнародний розшук.
Також Інформатор писав, що у Запорізькій області шукають колаборантів, які створять масовку на акціях для підтримки "референдуму".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.