Клуб білого бізнесу запрацює на День святого Миколая - деталі

Перший Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства буде затверджено не пізніше 29 листопада, а оприлюднено 19 грудня

Сайт Клубу білого бізнесу чомусь чорний
Сайт Клубу білого бізнесу чомусь чорний

Податкова служба України створила сайт «Територія високого рівня податкової довіри». Там опублікують перелік платників податків з високим рівнем дотримання податкового законодавства, так званий Клуб білого бізнесу. Наразі ресурс містить критерії “білизни” та перелік переваг для членів “клубу”. Як з’ясував Інформатор, приєднатися до привілейованої спільноти можуть в тому числі приватні підприємці. 

Хто може увійти до Клубу білого бізнесу

  • Юридичні особи на загальній системі оподаткування. Рівень сплати податку на прибуток повинен дорівнювати або перевищувати середній по галузі за останні 4 квартали. Рівень сплати ПДВ має бути рівним або вищим від середнього по галузі за останні 12 звітних періодів. Рівень заробітної плати повинен бути не меншим за середню заробітну плату по галузі в регіоні, помножену на коефіцієнт 1.1 за останні 4 квартали, за умови наявності мінімум п'яти працівників.
  • Резиденти Дія.Сіті. Рівень сплати податків до бюджету повинен дорівнювати або перевищувати середній серед резидентів Дія.Сіті.
  • Юридичні особи платники єдиного податку ІІІ групи. Рівень сплати податків до бюджету повинен відповідати або перевищувати середній по галузі. Рівень заробітної плати повинен бути не меншим за середню заробітну плату по галузі в регіоні, помножену на коефіцієнт 1.1 за останні 4 квартали, за умови наявності мінімум п'яти працівників. 
  • Сільгоспвиробники. Від'ємне значення різниці між сумою МПЗ та сплаченими податками і витратами на оренду земельних ділянок. Рівень сплати ПДВ має бути рівним або вищим від середнього по галузі за останні 12 звітних періодів. Рівень заробітної плати повинен бути не меншим за середню заробітну плату по галузі в регіоні, помножену на коефіцієнт 1.1 за останні 4 квартали, за умови наявності мінімум п'яти працівників. Наявна власна площа земель не менше 200 га або орендованої комунальної або державної власності не менше 0,5 га та виконання податкових зобов'язань зі сплати за землю та єдиного податку.
  • ФОП на загальній системі оподаткування. Рівень сплати ПДФО має бути рівним або вищим від середнього по галузі. Рівень сплати ПДВ має бути рівним або вищим від середнього по галузі за останні 12 звітних періодів. Рівень заробітної плати повинен бути не меншим за середню заробітну плату по галузі в регіоні, помножену на коефіцієнт 1.1 за останні 4 квартали.
  • ФОП на єдиному податку ІІІ групи. Дохід перевищує 5,0 млн грн. Рівень сплати податків до бюджету повинен дорівнювати або перевищувати середній по галузі за останні 4 квартали. Рівень заробітної плати повинен бути не меншим за середню заробітну плату по галузі в регіоні, помножену на коефіцієнт 1.1 за останні 4 квартали.

Спільні вимоги до всіх категорій: претендентів: 

  • Відсутність порушень строків подання звітності
  • Відсутність рішення про включення до ризикових платників ПДВ
  • Відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ
  • Відсутність порушень граничних строків розрахунків за експортно-імпортними операціями протягом останніх 12 місяців
  • Відсутність санкцій до платника податків та/ або його засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників
  • Відсутність процедур банкрутства або припинення діяльності
  • Відсутність громадянства держави, що здійснює збройну агресію проти України, у платника податків та/або його засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників
  • Відсутність змін щодо основного виду економічної діяльності протягом останніх 12 місяців
  • Відповідність критеріям залежно від обраної системи оподаткування
  • Перебування на обліку в ДПС більше 1 року

Перший Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства буде затверджено не пізніше останнього робочого дня листопада (29 листопада 2024 року) та оприлюднено на п’ятнадцятий робочий день з дня його затвердження (19 грудня 2024 року). Але наразі можна перевірити онлайн, чи є шанс у вашої компанії приєднатися до спільноти. А також побачити середні показники в різних галузях

Податкова обіцяє членам Клубу білого бізнесу такі преференції: 

  • Мораторій на документальні перевірки. Не проводяться фактичні та документальні перевірки, крім бюджетного відшкодування, з питань трансфертного ціноутворення, перевірок за ініціативою платника податків або в разі надходження доказів/інформації щодо ризиків сплати податків. 
  • Скорочення строків перевірок. Скорочено строки камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування ПДВ - до 5 та 10 робочих днів відповідно
    Індивідуальні податкові консультації. 
  • Індивідуальні податкові консультації платнику податків надаються ДПС протягом 15 календарних днів, без можливості продовження строку його розгляду. 
  • Особистий консультант комплаєнс - менеджер. За платником податків закріплюється консультант, який супроводжує його по всім питанням, повʼязаним з адмініструванням податків.

Нагадаємо, 1 жовтня набрав чинності закон (№ 11084), який передбачає створення та ведення переліку підприємств із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. Цей перелік неофіційно називають «клубом білого бізнесу».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube