Киянка взяла кредит 5,7 тис. грн у Moneyveo а сплатити мала майже 21 тис. грн: на чий бік встав суд

Жінка зобов'язалася повернути кредит та сплатити проценти за його користування

Суд проти Moneyveo
Жінка взяла кредит у Moneyveo на суму 5 750 гривень, але мала віддати майже 21 тисячу гривень

Жінка у 2019 році взяла 5 750 гривень у Moneyveo. Цю суму вона мала повернути через місяць. Через рік склали виконавчий напис згідно з яким з неї хотіли стягнути заборгованість майже у 21 тисячу гривень. Суд став на сторону жінки. 

Про це йдеться у рішенні Дніпровського районного суду Києва. Жінка звернулася до суду з позовом проти компанії "Онлайн Фінанс" відносно оформленого 15 жовтня 2019 року мікрокредиту на суму 5 750 гривень строком на 30 днів. Вона зобов'язалася повернути кредит та сплатити проценти за його користування. 20 листопада 2020 року був вчинений виконавчий напис про стягнення заборгованості за кредитним договором (загальна сума заборгованості склала 20 577 гривень). Надані нотаріусу документи не підтверджували безспірність боргу. Суд просили визнати виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню.

Жінка каже, що не отримувала жодної письмової вимоги про усунення порушення зобов'язання чи вимоги сплатити поточну або прострочену заборгованість за кредитним договором. Компанія "Онлайн Фінанс" не надала суду доказів, які б переконливо доводили наявність підстав для вчинення виконавчого напису та стягнення суми заборгованості з неї.

"За таких обставини, суд встановив, що під час вчинення виконавчого напису приватний нотаріус не дотримався вимоги чинного законодавства щодо процедури його винесення та перевірки безспірності вимог позивачки, а тому її вимоги щодо визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, є обґрунтованими", - йдеться у рішенні суду.

Суд задовольнив позов жінки. Виконавчий напис щодо заборгованості на суму 20 577 гривень скасували.

З компанії "Онлайн Фінанс" на користь жінки стягнуть судовий збір у розмірі 858 гривень 88 копійок. Рішення суду можна оскаржити шляхом подання апеляційної скарги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube