Чоловік вважає, що грошова вимога від 1 січня 2019 року є безнадійною дебіторською заборгованістю, однак, ДТЕК прийняв рішення відключити квартиру
Чоловік вимушений був змінити своє місце проживання до повного відновлення електропостачання. Він вимагає від ДТЕК компенсацію у розмірі 300 гривень за кожен день без світла, починаючи з 29 квітня 2024 року до моменту його відновлення. Про це йдеться у рішенні Шевченківського районного суду Києва, опублікованому 27 листопада 2024 року.
29 квітня 2024 року ДТЕК відключив від електропостачання квартиру, у якій проживав чоловік. Це відбулось у зв'язку із наявністю заборгованості за надані послуги з електропостачання за вказаною квартирою станом на 1 січня 2019 року, при цьому, про наявність вказаної заборгованості його повідомлено не було. На думку громадянина, строк пред'явлення грошової вимоги від 1 січня 2019 року, якщо така дійсно існувала, став неможливим після 1 січня 2022 року через положення ст.ст. 257, 267 ЦК України. Він вважає, що грошова вимога від 1 січня 2019 року є безнадійною дебіторською заборгованістю, однак, ДТЕК прийняв рішення відключити квартиру.
Чоловік вимушений був змінити своє місце проживання до повного відновлення електропостачання. Понесені матеріальні та моральні збитки ним заявлені у розмірі 300 гривень за кожен день без електропостачання, починаючи з 29 квітня 2024 року до моменту відновлення і складаються з оренди тимчасового житла.
"Позивач користується послугами з постачання електричної енергії, проте, не в повному обсязі виконує зобов'язання по сплаті заборгованості. Внаслідок чого, у період до 1 січня 2019 року на показниках лічильника №014023 сформувалась заборгованість за спожиту електричну енергію у сумі 2 683 гривень. 12 березня 2024 року на його адресу засобами поштового зв'язку скеровано попередження про припинення електропостачання за вказаною адресою, у зв'язку з наявною заборгованістю за спожиту електричну енергію станом на 1 березня 2024 року, яка сформувалась до 1 січня 2019 року. Поштове відправлення було доставлено до поштового відділення зв'язку 14 березня 2024 року, а отже, відповідно до положень законодавства, споживач вважається таким, що отримав попередження про припинення електропостачання та не позбавляє оператора системи розподілу надалі припинити електропостачання до квартири при наявності підстав, визначених п. 7.5. ПРРЕЕ. Відновлення електропостачання до вказаної квартири можливе лише за умови погашення вищезазначеної заборгованості та за умови здійснення оплати за повторне підключення електроустановки. Заборгованість за спожиту електроенергію в сумі 2 683 гривень є безнадійною дебіторською заборгованістю, оскільки не підпадає під жоден критерій безнадійної заборгованості", - заявили у ДТЕК.
Суд з'ясував, що 29 квітня 2024 року оператором системи розподілу ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» було відключено від електропостачання квартиру чоловіка. На його звернення про поновлення електропостачання ДТЕК надав письмову відповідь про наявність заборгованості за надані електричні послуги станом на 1 січня 2019 року у розмірі 2 683 гривень, після погашення якої та сплати ним вартості робіт з відновлення електроживлення електроустановки, компанія здійснила підключення вказаної квартири до електромережі.
Суд залишив позов чоловіка без задоволення. Дії ДТЕК, які полягали у відключенні від енергопостачання його помешкання 29 квітня 2024 року є законними та такими, що відповідали вимогам ПРРЕЕ.
"З урахуванням того, що судом встановлено наявність непогашеної заборгованості з оплати за спожиту електричну енергію станом на 1 січня 2019 року за особовим рахунком позивач у розмірі 2 683 гривень та в матеріалах справи наявні належні та допустимі докази направлення споживачу в установленому законодавством порядку попередження про припинення постачання електричної енергії, яке було прийнято поштовим відділенням зв'язку 14 березня 2024 року, а відключення квартири від електропостачання відбулось 29 квітня 2024 року, суд дійшов висновку, що дії відповідача, які полягали у відключенні від енергопостачання помешкання позивача 29 квітня 2024 року є законними та такими, що відповідали вимогам ПРРЕЕ, а тому заявлена вимога про зобов'язання відповідача відновити постачання електричної енергії є необґрунтованою та задоволенню не підлягає", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.