Китай випереджає НАТО на морі й готується до війни - Рютте закликав діяти негайно

Генсек НАТО Марк Рютте заявив, що Пекін уже має більше бойових кораблів, ніж країни Альянсу, і до 2030 року отримає ще 100. У нього також 1000 ядерних зарядів. Він попередив: КНР може атакувати Тайвань, а перед цим - попросити Путіна вдарити по Європі

Марк Рютте
НАТО попереджає про загрозу з боку Китаю, Росії та їхніх союзників. Фото: Getty Images

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив про стрімке зростання військової могутності Китаю. Він зазначив, що Пекін вже має перевагу над країнами Альянсу за кількістю бойових кораблів. Рютте наголосив, що до кінця поточного десятиліття Китай планує додатково ввести до строю ще 100 військових кораблів і вже накопичив понад 1000 ядерних боєзарядів.

Про це Рютте сказав під час спільної пресконференції з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом. За його словами, основна ціль, яку переслідує китайське військове нарощування, - захоплення Тайваню.

"Це не підготовка до параду - ці сили створюються не для показу", - підкреслив Рютте.

Генсек НАТО припустив, що у разі, якщо керівництво КНР вирішить розпочати наступ на острів, перед цим Сі Цзіньпін може звернутися до Путіна із закликом атакувати країни НАТО у Європі.

"Це ще раз доводить, наскільки тісно пов’язані нині ситуації у Трансатлантичному просторі та Індо-Тихоокеанському регіоні", - зазначив Рютте.

Окрему увагу генсек приділив союзникам Росії - зокрема КНДР, яка постачає РФ боєприпаси, та Ірану, що забезпечує її дронами-камікадзе. Така коаліція, за словами Рютте, лише посилює загрозу для глобальної безпеки. У зв’язку з цим він закликав усіх членів НАТО суттєво збільшити оборонні витрати, попередивши, що часу на роздуми майже не залишилося:

"Мова вже не про віддалені горизонти. Три роки - це сьогодні. П’ять - уже майже завтра. Ми не можемо дозволити собі зволікання".

Нагадаємо, ще у травні повідомлялося про серйозне посилення здатності китайської армії до можливого нападу на Тайвань. У ЗМІ згадувалися нові системи артилерії, швидкі повітряні операції та модернізовані десантні частини. У свою чергу, за інформацією Bloomberg з посиланням на американських чиновників, у разі конфлікту Росії з НАТО, ймовірним театром бойових дій стане Балтія - зокрема Литва або одразу всі три балтійські держави.

Путін заперечує плани атакувати країни НАТО

Західні аналітики продовжують попереджати про ризики нових вторгнень з боку РФ. Так, The Economist вказує, що однією з потенційних цілей для Кремля може стати Естонія - невелика держава з високою часткою російськомовного населення, особливо в прикордонному місті Нарва. У той же час Владімір Путін, виступаючи на Петербурзькому економічному форумі, вкотре відкинув звинувачення у намірах напасти на НАТО, вдаючись до пропагандистської риторики.

Нагадаємо, що на саміті в Гаазі Дональд Трамп різко змінив риторику, заявивши про беззастережну підтримку Альянсу та запевнивши союзників, що за його президентства жодна країна НАТО не зазнає російської агресії. Така заява прозвучала на тлі тривожних попереджень розвідки щодо можливого нападу РФ у найближчі роки.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube