Кислиця закликав посилити Україну у відповідь на ядерні погрози Росії

Подальші дії Володимира Путіна напряму залежатимуть від реакції світової спільноти, вважає постійний представник України при ООН

Кислиця в Радбезі ООН
Кислиця закликав засудити "безвідповідальне брязкання Росії ядерними шаблями"

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця закликав посилити санкції проти Росії та збільшити військову допомогу Україні. Саме такі кроки мають стати відповіддю на нинішній ядерний шантаж та погрози Кремля. Дипломат наголосив, що Росія має розуміти, що кожна її спроба розширити війну буде мати наслідки.

Про це Кислиця заявив на засіданні Радбезу ООН, яке відбулося 27 листопада. Він розповів членам Ради Безпеки про застосування Росією для удару по Дніпру нової балістичної ракети, призначеної переносити ядерну зброю.

"Наративи Москви після удару, включно з коментарями воєнного злочинця Путіна, вкотре підкреслили наміри Росії переконати світову аудиторію у своїй повній неадекватності - цього разу шляхом демонстрації готовності вбивати українців не лише звичайними, а і ядерними засобами", - заявив дипломат.

Він підкреслив, що Україна закликає держави ООН, зокрема ядерні, засудити "безвідповідальне брязкання Росії ядерними шаблями". За словами Кислиці, подальші дії Путіна напряму залежатимуть від реакції світової спільноти.

"Якщо його шантаж увінчається успіхом, а опонент проявить слабкість чи готовність до умиротворення, неминуче настане нова і більш жорстка ескалація насильства та порушень", - наголосив Кислиця.

Кислиця вважає, що, якщо ж будуть вжиті адекватні заходи для стримування Росії та зменшення її агресивного потенціалу, Путін зупиниться. Він навів приклад, що треба зробити.

"Тому відповіддю на нинішній ядерний шантаж і погрози Кремля має стати посилення санкцій і збільшення військової допомоги стороні, яка захищається себе, свій народ і принципи Статуту ООН", - заявив постійний представник України при ООН.

Він зауважив, що Україна не сприймає занепокоєння щодо посилення спроможності України завдавати ударів по військових цілях на території Росії як нібито "ескалацію". Кислиця каже, що таке визначення або демонструє повне нерозуміння природи конфлікту й поточних подій в Україні, або слугує маніпуляцією в інтересах Росії.

Кислиця розповів, що від початку повномасштабного вторгнення по Україні Росія випустила понад 11 500 ракет та 33 тисяч керованих авіабомб. Серед цілей, які намагаються вразити російські війська, є підстанції українських АЕС, нагадав дипломат, що становить "реальну і безпосередню загрозу" ядерній безпеці для всього континенту. Натомість Україна вражає військові командні пункти РФ, аеродроми, артилерійські арсенали, місця дислокації ракет.

"Росія повинна розуміти, що кожна її спроба розширити війну матиме наслідки. Це має протверезити державу-агресора, зруйнувати її плани й примусити до всеосяжного, справедливого і тривалого миру, заснованого на Статуті ООН, а не облудного умиротворення, що нагадує Мюнхен 1938 року. Досягти цього можна двома шляхами: допомагаючи Україні та посилюючи тиск на Росію", - підкреслив Кислиця.

Удар "Орешником" по Дніпру

Росіяни 21 листопада запустили по Дніпру з Астраханської області РФ, а саме з полігону Капустин Яр, міжконтинентальну балістичну ракету. За словами Путіна, це новітня ракета під назвою "Орешник". Нею завдали удару по заводу Южмаш. Начебто вона успішно пройшла політ та досягла мети. Диктатор додав, що Росія продовжить випробовувати ракету у бойових умовах. 

Згодом у ГУР заявили, що РФ вдарила не "Орешником", а ракетним комплексом "Кедр". Підлітний час цієї російської ракети з моменту запуску в Астраханській області до влучання в Дніпрі склав 15 хвилин. Відомо, що станом на жовтень 2024 року РФ мала змогу виготовити лише два експериментальні зразки ракети зі складу ракетного комплексу "Кедр", одна з яких і прилетіла по Дніпру 21 листопада.

На ракеті було встановлено шість бойових частин: кожна - оснащена шістьма суббоєприпасами. Повідомляється, що ракета була споряджена боєголовками, що не містили у собі вибухівки. Тобто фактично Росія скинула на місто порожні болванки. Саме тому не пролунало потужних вибухів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube