Кіпр та Греція виступають за обмеження закупівель зброї для України з боку ЄС, - Bloomberg

Читать на русском

Однак фактично процес надання військової допомоги Києву блокує лише Будапешт

Читать на русском
Кіпр, Греція, Україна, зброя
Йдеться про використання прибутку від заморожених активів РФ

Однак фактично процес надання військової допомоги Києву блокує лише Будапешт

Греція та Кіпр виступають за обмеження військових закупівель для України за кордоном. Водночас прямо проти спрямування прибутку від заморожених активів РФ виступає лише Угорщина. Будапешт висловив занепокоєння "дискримінацією угорських компаній" в Україні.

Тож, незважаючі на політичну домовленість щодо використання прибутку від активів РФ, якої в ЄС досягли в березні, рішення ще не прийняте. Зокрема, залишилось ухвалити сім законодавчих актів. Про це пише Bloomberg.

"Греція та Кіпр також продовжують наполягати на обмеження закупівель за кордоном (...) Тим не менш, Угорщина єдина, хто прямо блокує фонд", - йдеться у повідомленні.

Також в ЄС очікують, що Угорщина перешкоджатиме й ухваленню рішення щодо початку перемовин Києва та Брюсселя щодо вступу України до Євросоюзу. Голова МЗС Литва Ґабріелюс Ландсбергіс звернув увагу на те, що "майже всі дискусії та необхідні рішення ЄС блокуються лише однією країною". В контексті цього міністр додав, що "це зайшло дуже, дуже далеко", маючи на увагу дії Будапешта. 

"У мене є сім законодавчих текстів, які очікують на схвалення, щоб мобілізувати ресурси для військової підтримки України. Цю затримку можна виміряти людськими життями", - сказав верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель, відповідаючи на питання про Угорщину.

В ЄС не домовились щодо військової підтримки України

Нагадаємо, що з початком повномасштабного вторгнення рф західні країни заморозили значну суму грошей, які належать російському Центробанку. Це приблизно 260 мільярдів євро. 21 травня Рада ЄС вирішила направити прибуток від цих активів на допомогу Україні.

У понеділок стало відомо, що країни Євросоюзу не змогли підтримати спрямування прибутку від заморожених активів РФ на військові потреби України. Рада ЄС зіштовхнулася з перешкодами під час розгляду відповідних законодавчих актів. Одностайного рішення щодо цього питання наразі немає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.