Спрямування прибутку від активів РФ на зброю для України: в ЄС не змогли погодити рішення

Читать на русском

За даними ЗМІ, ухвалити законодавчі акти заважає Угорщина під керівництвом проросійського премʼєра Орбана

Читать на русском
ЄС, Євро, Україна
Строки ухвалення рішення невідомі

За даними ЗМІ, ухвалити законодавчі акти заважає Угорщина під керівництвом проросійського премʼєра Орбана

Країни Євросоюзу не змогли підтримати спрямування прибутку від заморожених активів РФ на військові потреби України. Рада ЄС зіштовхнулася з перешкодами під час розгляду відповідних законодавчих актів. Одностайного рішення щодо цього питання наразі немає.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель запевнив, що виділення коштів на військові потреби України підтримують більшість держав-членів блоку. Водночас він не уточнив, хто саме блокує це рішення. Про це пише "Суспільне".

"Погодилися з моєю пропозицією, щоб 90% цих надходжень (від заморожених активів РФ - ред.) спрямувати на негайні військові потреби України через європейські миротворчі фонди. Я не буду заперечувати, тому що я впевнений, що ви вже знаєте, що у нас була інтенсивна, навіть гаряча дискусія щодо цієї військової підтримки України, яка стикається з певними перешкодами у досягненні одностайності", - сказав Боррель.

Боррель додав, що більшість держав-членів вимагає, аби всі рішення, які ще не ухвалені, були прийняті для реалізації нового спеціального Фонду допомоги Україні. Водночас видання KyivPost з посиланням на дані агентства AFP пише, що ухвалення цього рішення блокує саме Угорщина, яку очолює проросійський уряд Віктора Орбана.

Використання прибутку від заморожених активів РФ

Нагадаємо, що з початком повномасштабного вторгнення рф західні країни заморозили значну суму грошей, які належать російському Центробанку. Це приблизно 260 мільярдів євро. 21 травня Рада ЄС вирішила направити прибуток від цих активів на допомогу Україні. У травні в ЄС ухвалили політичне рішення, згідно з яким 90% прибутку від активів спрямовуватиметься на військову допомогу Україні, а ще 10% - на відбудову. Однак тепер процес застряг на етапі затвердженні відповідних законодавчих актів.

Раніше стало відомо, що близько 3 млрд євро прибутку від заарештованих російських активів можуть стати доступними для України вже до липня цього року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.