Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді

Читать на русском

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді

Читать на русском
Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді

Держдума Росії звернулася до президента Володимира Путіна з проханням визнати незалежність самопроголошених ДНР та ЛНР. В Україні депутати Верховної Ради звернулися до ООН, Єврокомісії, Європарламенту, парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО, а також до урядів держав світу з проханням не визнавати незалежність окупованих територій Луганської та Донецької областей.

Інформатор розбирався, за що ще голосували депутати в перший день роботи в Раді після карантину і чому за 3 хвилини до початку засідання сесійна зала була порожня.

І яблуку є, де впасти…

Три хвилини до початку засідання, а у сесійній залі, окрім спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука, ще близько 90 депутатів. Працювати із такою кількістю народних обранців неможливо.

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 1

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 2

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 3

Але на момент голосування за порядок денний на своїх місцях опинилися вже понад 300 нардепів. Кворум є. І навіть починає здаватися, що в такий непростий для країни час депутати мають намір плідно попрацювати.

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 4

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 5

Але, враховуючи той факт, що закордонні засоби масової інформації, посилаючись на секретні дані розвідки, прогнозують Україні початок повномасштабного вторгнення Росії, порядок денний у депутатів досить спокійний. І лише під час виступів та в кулуарах представники різних фракцій пояснюють, чому обурені законопроєктами та за що треба проголосувати обов'язково.

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 6

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 7

Спокій, тільки спокій

Спокійні щодо того, що відбувається, представники фракцій «Слуга народу» та «Опозиційна платформа — за життя». Мабуть, згадуючи слова президента Франції Еммануеля Макрона про холоднокровність Володимира Зеленського, депутати Євгенія Кравчук та Олександр Качурка заявляють, що обізнані про всі наявні загрози, але не панікують.

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 8

«Ми всі у безпеці, все нормально. У нас зараз армія сильна, як ніколи, все буде гаразд. Знаю, що 2 депутати були за кордоном, але вони повернулися. Я не Бог, я не можу сказати, яким буде курс долара, але ми все робимо, щоби стабілізувати економіку. Нам обіцяють допомогти країни Заходу. Близько 10 млрд доларів прийде в українську економіку і все стабілізується. У нас є бомбосховища, ми маємо розуміння, як діяти у разі ескалації», - каже Олександр Качура.

У фракції «Опозиційна платформа — за життя», судячи з заяв депутатів, відверто не розуміють, про яке вторгнення взагалі йдеться. Незважаючи на те, що буквально напередодні низка засобів масової інформації опублікувала інформацію про те, що деякі представники «ОПЗЖ» вирішили залишити країну у зв'язку з неминучим широкомасштабним вторгненням на територію України з боку РФ, депутат Юрій Загородній повторює як мантру кремлівську риторику, мовляв, Росія нападати не збиралася і не збирається, і взагалі наш сусід-агресор цілком собі «миролюбний»

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 9

«Я думаю, що позачергових засідань не буде. Верховна Рада працюватиме у плановому режимі, як це передбачає закон про регламент Верховної Ради України. А щодо питань безпеки, верхівка нашої країни спільно з їхніми господарями зі США та Британії нагнітили ситуацію про можливе та гіпотетичне вторгнення Росії, посіяли паніку. А вчора сказали, що наша розвідка повідомила, мовляв, жодного вторгнення не заплановано. І яку мету вони ставили перед собою, нагнітаючи таку паніку. Що вони хотіли показати? Що наш президент герой і все вирішив? Але якщо подивитися, то в більшості країн світу говорили про те, що потрібно виконувати Мінські угоди і все буде добре», - каже Загородній.

Примітно, що саме Мінські угоди сьогодні опинилися під загрозою невиконання. Але не з боку України, а Росії, яка так дбайливо ставиться до документа, який сама і не виконує. Держдума звернулася до Путіна із проханням визнати самопроголошені республіки. І що ж виходить, дипломатичний шлях та окремі пункти Мінських угод Росію більше не цікавлять.

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 10

Росія завела себе в глухий кут

А ось депутати від фракції «Голос» та «Європейська солідарність» щиро дивуються, навіщо було йти на карантин у такий непростий для країни час. Пропозицію про щоденні засідання винесли на голосування ще перед незапланованими «канікулами», проте ідею трудоголізму більшість не підтримала.

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 11

«Добре, що ми хоч сьогодні проголосували за звернення щодо невизнання незалежності та приєднання. Швидше за все, у Держдумі ніхто не слухатиме наше звернення, адже вони слухають лише СМСки від Путіна. Для всіх наших міжнародних партнерів це сигнал. Це крок, який ми й мали зробити, як парламент воюючої країни. Я думаю, що цей крок призведе до того, що ми зможемо заявити про скасування Мінських угод», - каже народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Про необхідність звернутися до міжнародних партнерів щодо ініціативи Держдуми стосовно українських територій говорить і Євгенія Кравчук.

«Так, це формальність. Але звернення демонструє нашу позицію. Ми ще раз звертаємо увагу міжнародних партнерів на те, що відбувається», – каже Євгенія Кравчук.

Бачить позитивний бік у дивній поведінці Держдуми – представник фракції «Батьківщина» Михайло Цимбалюк. За словами депутата, Росія обрала інший шлях деескалації — порушення та як наслідок анулювання Мінських угод.

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 12

«Вони завели себе в глухий кут. Вони продемонстрували, що Росія — сторона конфлікту. Це сумний факт, але факт. По суті, це план легалізації їхніх військ на території України. І сьогодні вони виклали усі карти на стіл, визнаючи, що порушили територіальну цілісність України», – пояснює Цимбалюк.

Пророкує початок кінця Мінських угод і депутат від «Європейської солідарності» та Олексій Гончаренко. За словами народного обранця, незважаючи на всі заяви російської сторони, що нібито Україна саботує Мінські угоди, Кремль вирішив просто «поховати Мінськ».

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 13

«Це питання політичної відповідальності. Це знімає будь-які питання з приводу того, що «їх там немає», що Російська Федерація вимагає від України якихось змін, чогось ще. Нехай забудуть про все це. А Путіну треба якось вийти з цієї світової кризи, яку він сам і створив, коли погрожував світові війною. Тепер удаватимуть, що захопили наші якісь землі Донецької та Луганської області», – резюмує Гончаренко.

Теробороні дозволили воювати

Але не Мінськом єдиним, сьогодні депутати проголосували за зміни до закону про територіальну оборону. Йдеться про правове регулювання юридичних нюансів. Так, спочатку учасникам тероборони дозволили використати зброю, але не дозволили воювати. Відповідно, використовувати зброю за можливої ​​ескалації з боку Росії без юридичних наслідків неможливо.

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 14

«Зараз ми дійшли до того, що і командувач територіальної оборони та головнокомандувач розуміють суть проблеми. Маючи за фактом ще один вид збройних сил, ми не можемо задіяти цих людей для захисту України. Тепер ми цю колізію виправили. Це справді те, що посилить обороноздатність нашої країни», – каже народний депутат від фракції «Голос» Роман Костенко.

Були розмови і про те, що у зв'язку із напруженою ситуацією на кордоні України з Росією військовим терміново треба розуміти оклади. Але натомість депутати погодилися, що питання охорони здоров'я та соціального забезпечення теж не можна відкладати в довгу скриньку.

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 15

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 16

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 17

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 18

Кінець Мінським угодам і воююча тероборона: як пройшов день у Раді 19

Раніше Інформатор писав, як Кулеба відреагував на звернення Держдуми щодо визнання ДНР та ЛНР

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Фото: Макс Торпан

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.