КОЛИШНЯ – це більше ніж пісня, це закриття важкого етапу нашого життя. Ми пережили кризу, але зрозуміли, що ніколи не станемо "колишніми" одне для одного. Ми вирішили, що будемо разом, не зважаючи на жодні шторми в наших стосунках. Цей трек – про любов, яка перемагає все!
Кожен п'ятий громадянин України вважає, що за десять років економіка буде зруйнована, а багато українців виїдуть з держави
Кількість українців, які вірять у перспективу України стати процвітаючою країною у складі ЄС за 10 років, стрімко скорочується. Песимістів стало у 1,5 раза більше. Негативна тенденція зберігається третій рік поспіль. Однак частина громадян все ж переконані, що Україна досягне успіху.
Як зазначається в новому опитування КМІС для Foreign Affairs, у жовтні 2022 року оптимізм поділяли 88% українців, у грудні 2023 року – вже 73%, а до кінця 2024 року цей показник впав до 55%.
Частка українців із послідовно оптимістичними поглядами, які вірять у процвітаючу Україну в складі ЄС, знизилася до 37% у грудні 2024 року (проти 57% торік). Водночас частка песимістів зросла з 10% до 16%. Більшість змін відбулася через зростання кількості тих, хто має невизначені або суперечливі погляди. Попри це, оптимістів удвічі більше, ніж песимістів.
Популярність ідеї відкласти звільнення територій теж зросла. Якщо в травні 2023 року таких було лише 10%, то наприкінці 2024 року – вже 38%. Хоча оптимізм серед українців усе ще переважає, частка песимістів помітно збільшилася – з 19% у грудні 2023 року до 28% цього року, пишуть автори статті.
Третина молодих українців (32%) віком від 16 до 35 років хотіли б виїхати жити за кордон, якби мали таку можливість. Однак кількість української молоді, яка не хоче цього, переважає - таких 45%. Безпека залишається найголовнішою причиною для міграції.
Наразі понад 6,7 мільйона біженців з України звернулися за міжнародним захистом (більшість у Європі), а понад 3,7 мільйона людей залишаються вимушено переміщеними всередині країни. За даними Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) більшість із них вірять, що одного дня повернуться додому попри те, що невизначеність зростає після 1000 днів повномасштабної війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.