«Насильство щодо військовослужбовців - неприпустиме. Розраховуємо на повне і всебічне розслідування цих злочинів. Винні мають понести заслужене покарання»
"Україна відкинута на 100 років назад, їхня енергетична система знищується. А скільки українців покинули країну і тепер живуть в інших державах? Вони можуть ніколи не повернутися"
"Якщо буде справедлива угода, якщо президент Трамп, я в це вірю, зможе гарантувати нам цю сильну та незворотну безпеку" для України, то ми рухатимемося на дипломатичному шляху. Я розумію, що без Росії неможливо дипломатично закінчити цю війну"
Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
“Люди часто вважають, що їхнє постійне перебування з телефоном дозволить їм не пропускати важливих для них подій, інформації чи вражень. Я ж зробив для себе абсолютно протилежне відкриття. Мені здається, що саме в ті моменти, коли ми “залипаємо“ в своїх девайсах – ми втрачаємо важливі для нас моменти і час.”
Кожен п'ятий громадянин України вважає, що за десять років економіка буде зруйнована, а багато українців виїдуть з держави
Кількість українців, які вірять у перспективу України стати процвітаючою країною у складі ЄС за 10 років, стрімко скорочується. Песимістів стало у 1,5 раза більше. Негативна тенденція зберігається третій рік поспіль. Однак частина громадян все ж переконані, що Україна досягне успіху.
Як зазначається в новому опитування КМІС для Foreign Affairs, у жовтні 2022 року оптимізм поділяли 88% українців, у грудні 2023 року – вже 73%, а до кінця 2024 року цей показник впав до 55%.
Частка українців із послідовно оптимістичними поглядами, які вірять у процвітаючу Україну в складі ЄС, знизилася до 37% у грудні 2024 року (проти 57% торік). Водночас частка песимістів зросла з 10% до 16%. Більшість змін відбулася через зростання кількості тих, хто має невизначені або суперечливі погляди. Попри це, оптимістів удвічі більше, ніж песимістів.
Популярність ідеї відкласти звільнення територій теж зросла. Якщо в травні 2023 року таких було лише 10%, то наприкінці 2024 року – вже 38%. Хоча оптимізм серед українців усе ще переважає, частка песимістів помітно збільшилася – з 19% у грудні 2023 року до 28% цього року, пишуть автори статті.
Третина молодих українців (32%) віком від 16 до 35 років хотіли б виїхати жити за кордон, якби мали таку можливість. Однак кількість української молоді, яка не хоче цього, переважає - таких 45%. Безпека залишається найголовнішою причиною для міграції.
Наразі понад 6,7 мільйона біженців з України звернулися за міжнародним захистом (більшість у Європі), а понад 3,7 мільйона людей залишаються вимушено переміщеними всередині країни. За даними Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) більшість із них вірять, що одного дня повернуться додому попри те, що невизначеність зростає після 1000 днів повномасштабної війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.