Київський забудовник Микитась лишатиметься в СІЗО до вересня. Але може вийти під гігантську заставу

У разі внесення застави Микитась буде зобов'язаний носити електронний браслет, прибувати на першу вимогу до прокурора та до суду, утриматися від спілкування зі свідками, здати паспорт, повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи

Максим Микитась
Максим Микитась

Колишньому народному депутату та експрезиденту будівельної корпорації «Укрбуд» Максиму Микитасю, який за версією слідства 18 жовтня 2022 року пропонував 22 млн євро хабаря меру Дніпра Борису Філатову за можливість будувати метро в місті, зменшили розмір застави та залишили під вартою ще на 60 діб. Відповідне рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд. 

Згідно з рішенням суду, Максим Микитась перебуватиме в СІЗО щонайменше до 8 вересня, однак може вийти під заставу, розмір якої зменшили удвічі: із 40 до 20 млн грн. У разі внесення застави Микитась буде зобов'язаний носити електронний браслет, прибувати на першу вимогу до прокурора та до суду, утриматися від спілкування зі свідками, здати паспорт, повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи. Як пишуть ЗМІ, що Максим Микитась наразі утримується в державній установі “Київський слідчий ізолятор”. 

У чому звинувачують Максима Макитася

18 жовтня 2022 року НАБУ і САП викрили колишнього нардепа на спробі підкупу за 22 млн євро міського голови Дніпра. “Це одна з рекордних сум пропонованої неправомірної вигоди, зафіксованої правоохоронцями в Україні,” - повідомляє НАБУ. 

За даними слідства, у жовтні 2022 року колишній народний депутат України (у минулому — топпосадовець державної компанії «УкрБуд») запропонував міському голові міста Дніпро неправомірну вигоду за укладення з підконтрольними йому компаніями контракту з будівництва метрополітену в Дніпрі поза конкурсом. Кошти обіцяв надавати частинами впродовж дії проєкту – до 2027 року. «Лояльність» мера екснардеп оцінив у 10% від вартості проєкту (220 млн євро), що становить відповідно 22 млн євро. Фінансування за проєктом здійснюється коштом кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку. Розслідування цих фактів НАБУ розпочало за заявою міського голови Дніпра.

Детективи підозрюють бізнесмена та екснардепа у порушенні ч. 4 ст. 369 КК: пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі. Йому загрожує штраф до 930 375 грн або два – чотири роки за ґратами, можлива конфіскація майна.

Що відомо про компанію “Укрбуд”

Історія Максима Микитася та його компанії ТОВ “Укрбуд Девелопмент” нерозривно пов’язана з майже однойменною державною будівельною корпорацією “Укрбуд”. У вересні 2019 року Микитась заявив, що продав компанію і йде з будівельного бізнесу. Згодом він був затриманий та арештований у зв’язку з низкою кримінальних проваджень щодо махінацій з нерухомістю, відмиванням грошей та викраденням людини. Втім, в середині березня 2021 року обвинувачуваний вийшов із СІЗО під заставу. Добудовувати 23 незакінчені об’єкти “Укрбуду” взялася компанія “Київміськбуд”, однак влітку 2022 року там повідомили, що не можуть цього зробити через брак коштів.

Як раніше повідомляв Інформатор, компанія "Київміськбуд" відновила будівництво чотирьох ЖК: ЖК "Mirax", ЖК "Урлівський-1", ЖК "Урлівський-2" та ЖК "Абрикосовий". На перших трьох майданчиках уже кілька днів йдуть роботи, на четвертому - почнуться незабаром. Після скандалів і петицій від інвесторів та "злитого" у соцмережу скандального відео керівництво обіцяє все завершити та заселити людей до їхніх квартир.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube