Київська влада виступила проти забудови ділянки на Микільській Слобідці, яку продає Ощадбанк

Читать на русском

На розгляд Київради подано проєкт рішення про надання ділянкам статусу скверу

Читать на русском
КМДА проти забудови ділянки на Микільській Слобідці
Микільська Слобідка – це історична місцевість на лівому березі Києва

На розгляд Київради подано проєкт рішення про надання ділянкам статусу скверу

Київська влада не дозволить забудувати ділянки на Микільській Слобідці, які Ощадбанк виставив на продаж. За дорученням мера столиці Віталія Кличка на розгляд Київради подали проєкт рішення про надання ділянкам статусу скверу.

Київська міська державна адміністрація заявила у Телеграмі, що не дозволить забудувати виставлені на продаж ділянки на Микільській Слобідці. Також там нагадали, у 2020-2021 роках Київська міська рада проголосувала за створення парку "Микільська Слобідка", прийнявши для цього рішення про викуп трьох ділянок площею понад шість гектарів. Проте на той час власник земель – АТ "Ощадбанк" – своєї згоди не дав, а зараз виставив згадані ділянки на продаж.

"Департамент земельних ресурсів звертає увагу потенційних інвесторів – цю територію можливо буде використовувати тільки як зелену зону. Місто готове сприяти в її облаштуванні та буде захищати інтереси громади", – наголосили в держадміністрації.

Також в КМДА зазначили, що за дорученням мера столиці Віталія Кличка на розгляд Київради поданий проєкт рішення про надання ділянкам на Микільській Слобідці статусу скверу.

"Метою і завданням даного проєкту рішення є збереження зелених насаджень, забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини, підвищення екологічної та санітарно-епідеміологічної безпеки проживання територіальної громади міста Києва, а також врахування інтересів мешканців міста Києва та облаштування скверу на земельних ділянках, розташованих між вул. Микільсько-Слобідською та просп. Броварським у Дніпровському районі м. Києва", - написано в пояснювальній записці до проєкту.

Київська влада виступила проти забудови ділянки на Микільській Слобідці, яку продає Ощадбанк 1

Ощадбанк продає землі на березі Микільської Слобідки в межах ландшафтної пам’ятки

На електронному аукціоні OpenMarket виставлено на продаж під забудову три земельні ділянки загальною площею 6,3671 га на березі Микільської Слобідки. Продавець, АТ "Ощадбанк", має намір отримати за землю 450 млн гривень. Водночас активісти стверджують, що зазначені ділянки входять в межі памʼятки “Історичний ландшафт київських гір і долини річки Дніпра” де заборонено нове будівництво. Згідно з оголошенням, через електронний аукціон OpenMarket виставлено на продаж три земельні ділянки загальною площею 6,3671 га, цільове призначення яких “Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови”. Ділянки знаходяться у Дніпровському районі Києва між вулицею Микільсько-Слобідською та Броварським проспектом. Майно знаходиться у власності АТ “Ощадбанк”. Аукціон заплановано на 23 жовтня 2023 року, стартова ціна лота – 450 млн гривень.

Земельні ділянки на Микільській Слобідці

На ділянках, які банк виставив на продаж, зокрема розташований майданчик "Зона здоров'я" зі скейтпарком, що облашували коштом громадського бюджету. Київрада двічі (у 2019 та 2021 році) планувала викупити ділянки для створення парку, але так і не виконала рішення. Натомість на землю почало претендувати Міністерство спорту, яке запропонувало побудувати тут арену до чемпіонату Європи з баскетболу і облаштувати навколо нього парк і набережну.

Мешканці Микільської Слобідки борються проти забудови берегової зони майже 20 років. Більшість берега вдалося захистити від забудови. Крім того, мешканці самостійно зібрали кошти й замовили архітекторам проєкт парку, який хочуть створити уздовж Микільської Слобідки. Водночас деякі ділянки, де хочуть облаштувати парк, досі перебувають у приватній власності, на них претендують девелопери, "Велике будівництво" та комунальне підприємство "Плесо".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.