Безпілотники Шахед знову наблизилися до Києва, викликавши нову тривогу серед місцевих мешканців. Військовий експерт порталу Defence Express Іван Киричевський роз’яснює, чому такі атаки не мають нової тактичної цінності та чому на них не варто звертати надмірну увагу
Київ, як і інші регіони України, 23 грудня вдень знову став об'єктом атак з боку російських безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Вранці, починаючи з 10:27, на півночі країни почали фіксувати пуски БПЛА, які пізніше перемістилися на Сумщину, Полтавщину та Київщину. Ситуація в столиці загострилася близько 12:00, коли тривога була оголошена в Києві, а БПЛА наблизились до Борисполя, Обухова, Вишневого та інших передмість.
Зазвичай Росія атакує Київ із застосуванням БПЛА вночі. Позаурочний час атаки 23 грудня у чатах telegram вважають ознакою того, що наближається масований ракетний обстріл України. Проте експерти не поділяють цю думку.
Військовий експерт порталу Defence Express Іван Киричевський вважає, що цій атаці не варто надавати надмірної уваги. Як він повідомив у коментарі Інформатору, атаки БПЛА з боку Росії стали постійною практикою, і це не є новою тактикою. Основна проблема полягає у візуальному виявленні дронів через погану видимість, зокрема через туман. "Шахеди" продовжують активно використовуватися, і навіть в умовах обмеженої видимості ППО працює ефективно, хоча 100% збиття дронів неможливе, пояснює він.
"Коли є атака з боку РФ завжди єдино можливий варіант - укриватися у безпечне місце. Не варто надавати цій конкретній атаці великого семантичного значення. Шахеди в сторону Києва летять постійно. І тут питання просто в тому, в яких умовах вдається ППО відпрацювати по них, наскільки можемо розуміти, в деяких місцях Київщини, які східніше від Києва, є туман. І він, м'яко кажучи, ускладнює візуальне виявлення російських безпілотників.", - пояснює Киричевський.
Експерт наголосив, що регулярні атаки на столицю не повинні викликати паніку. Оскільки навіть попри те, що ворог накопичує дрони, їхня інтенсивність не зросла настільки, щоб ставити під сумнів здатність української ППО протистояти цим атакам.
"Якщо вони збільшували втричі інтенсивність використання дронів, а скажімо так, інтенсивність їх влучання все рівно зменшувалася. То знаєте, у них тепер має бути головняк, чому їхні дрони кудись там не долітають, а не у нас там якась паніка", - зауважив експерт.
Іван Киричевський зазначив, що регулярна робота ППО України вже показує певні успіхи в знищенні дронів, однак не варто чекати, що всі "Шахеди" будуть збиватися на підльоті до Києва. За його словами, "мешканці Києва, напевно, вирішили, що всі дрони мають 100% збиватися ще на підльоті до столиці", але це не так.
На його думку, це навіть ілюструє певний парадокс, бо коли з одного боку українці демонструють потужність наших ППО, а з іншого - намагаються надавати надмірну увагу кожному зальоту російських дронів. Як зазначив Киричевський, у таких умовах важливо зберігати спокій, адже навіть в країнах з більш потужними ППО, як у США, "інколи не вистачає сил, щоб збити всі дрони".
"Якщо подивитися наскільки погано з аналогічними Шахедами справляється армія США і країни близького сходу, у яких засобів ППО на порядок більше, ніж у нас. В даному випадку до підльотів дронів до західних регіонів доводиться ставитися вже більше, як до неприємного інциденту, який може мати наслідки, якщо дрон впаде. Але вже в принципі тут така історія, яку ніяк не виправиш. Іноді в Саудівській Аварії, повторюся, буває так, що їхнньої американської місії не вистачає, щоб збити хвилю з 10 шахедів всього-навсього, які летять з Ємену", - акцентував він.
Російські війська запустили по Україні 72 ударних дрони. Завдяки роботі ППО вдалося збити більшість з них, однак уламки пошкодили інфраструктуру, але жертв вдалося уникнути.
Силам оборони вдалося збити 47 дронів, у тому числі в Полтавській, Сумській, Харківській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Хмельницькій та Одеській областях. У Хмельницькій та Київській областях внаслідок обстрілів пошкоджені приватні підприємства та будинки. Попередньо, постраждалих немає, але місцевим мешканцям надається допомога.
Завдяки активній протидії Сил оборони 25 ворожих безпілотників виявилися "локаційно втраченими". Вони не досягли цілей і не завдали шкоди. Нагадаємо, 23 грудня стало відомо про знищення складу з комплектуючими для Shahed у Росії. У Головному управлінні розвідки України повідомили, що збитки агресора оцінюються в мільйони доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.