За зламом сайту РАР можуть стояти російські хакери, вважають в уряді Польщі
У Польщі на щоденний інформаційний сервіс (CSI) PAP невідомі хакери здійснили кібератаку. У п'ятницю, 31 травня, тут двічі було опубліковано неправдиве повідомлення під таким заголовком: "Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск: 1 липня 2024 року в Польщі розпочнеться часткова мобілізація". Віцепрем'єр-міністр, міністр цифровізації Кшиштоф Ґавковський заявив, що розпочато термінове розслідування цієї справи. Все вказує на те, що діяли з боку Росії.
Як пише РАР, фальшиве повідомлення з'являлося двічі – о 14:00 та о 14:20, і щоразу його скасовували. Після першого скасування воно з'явилося знову. Інформація починалася з неправдивого речення:
"1 липня 2024 року в Польщі буде оголошено часткову військову мобілізацію. 200 тисяч польських громадян, як колишніх військових, так і звичайних цивільних осіб, будуть призвані на обов'язкову військову службу. Всі мобілізовані будуть відправлені в Україну".
Польське агентство преси з’ясовує обставини появи цього повідомлення. Комюніке про мобілізацію, яке нібито поширило Польське агентство преси, не відповідає дійсності. Служби з'ясовують обставини інциденту, заявив голова Канцелярії прем'єр-міністра Ян Грабєц.
"Ми розпочали термінове з'ясування обставин. Все вказує на кібератаку та сплановану дезінформацію! Я буду інформувати вас про подальші результати", – повідомив віцепрем'єр-міністр, міністр цифровізації Кшиштоф Ґавковський на платформі X.
Також в інтерв'ю Polsat News віцепрем'єр-міністр підкреслив, що все відбувається в надзвичайно скоординованому режимі. Він зазначив, що служби на рівні ABW і NASK вже працюють.
"Все вказує на те, що ми маємо справу з кібератакою, яка була спрямована з російської сторони. Мета – дезінформація перед виборами та паралізувати громадськість", – наголосив Ґавковський.
Раніше Інформатор писав про кібератаку російських хакерів на українські ЗМІ. Це сталося 9 травня, на так званий "день побєди". Російські хакери зламали супутниковий ефір каналів групи StarLightMedia та "Інтер" і запустили трансляцію параду в Москві на Красній площі. Парад з Москви транслювався лише кілька хвилин.
Також ми повідомляли, що у квітні російські хакери влаштували кібератаку на супутникове мовлення України. Під неї потрапили майже 40 телевізійних каналів. Їхню трансляцію довелось призупинити.
Нагадаємо, свого часу росіяни зламали низку українських ЗМІ і розповсюдили неправду про ситуацію на фронті, приписавши собі успіхи, яких не було.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.