Катастрофа Ан-26: суд узяв під варту командира військової частини В'ячеслава Глазунова

Він халатно поставився до своїх обов'язків, через що і сталася катастрофа

Катастрофа Ан-26: суд узяв під варту командира військової частини В'ячеслава Глазунова

Печерський суд Києва взяв під варту командира військової частини А-4104 в Чугуєві В'ячеслава Глазунова. Його звинуватили в недбалості і порушенні підготовки і правил польотів, через що сталася катастрофа літака Ан-26 і загибелі 26 військовослужбовців.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Hromadske.

Як стало відомо, саме В'ячеслав Глазунов затвердив планову таблицю польотів, яка передбачала навчальні польоти з зупинками для технічного обстеження. Він дозволив проведення так званих конвеєрних польотів - коли літак після здійснення одного вильоту не зупиняється, а конвеєром виконує наступний. Це, на думку слідства, і призвело до того, що екіпаж дізнався про відмову лівого двигуна в повітрі і не зміг швидко вирішити проблему.

«Коли під час польоту з'являється технічна несправність літака, командир екіпажу зобов'язаний припинити зліт. І швидкість йому це дозволяла. В цьому випадку був цей конвейер. Злітна смуга має певну довжину, і є лінія старту. І якби все було за правилами, спрацював би датчик - і командир екіпажу прийняв би рішення зупинитися. Оскільки був конвеєр, то посадка сталася за цією лінією розгону. Тобто відстань стала набагато меншою. І коли на такій швидкості спрацював цей датчик, у екіпажа була достатня швидкість, щоб зупинитися, але не було відстані, технічної можливості безпечно припинити політ ще на землі. Тому він був змушений злітати. І це саме через те, що попередній політ виконувався конвеєрним способом», - пояснив слідчий ГБР Іван Пузиревський.

За даними слідства, порушенням є те, що на літак допустили 18 штурманів замість 10. На борті було всього 10 парашутів і 10 кисневих масок, що також вказує на те, що кількість людей на борті була перевищеною.

Крім того, командир екіпажу Богдан Кишеня 11 місяців не практикував нічні польоти, а тому не мав допускатися на борт. Також в нього були проблеми з посадкою літака, і його керівництво мало б це врахувати.

Нагадаємо, в кінці вересня під Чугуєвом Харківської області впав літак і відразу загорівся.На борту літака знаходилися курсанти Харківського університету Повітряних Сил ЗС України. Вижив тільки один курсант. Після цього ДБР повідомило про підозру Командувачеві Повітряних сил і керівнику польотів.Слідчі ГБР заявили, що основними причинами авіакатастрофи стало порушення правил виконання польотів і підготовки до них .

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube