Американські касетні боєприпаси прибули до України - генерал Тарнавський

Читать на русском

Вище керівництво визначатиметься з територіями, де їх можна буде використати, цивільні не постраждають

Читать на русском
Касетні боєприпаси
Касетні боєприпаси не можна використовувати в густонаселених районах, але росія цим правилом нехтує

Вище керівництво визначатиметься з територіями, де їх можна буде використати, цивільні не постраждають

Український генерал Олександр Тарнавський, який командує Операцією об'єднаних сил "Таврія", повідомив, що Україна отримала касетні боєприпаси від США. Їх використовуватимуть лише на окремих ділянках фронту. Але росіяни не вірять і дуже бояться. 

Про це він розповів в інтерв'ю CNN у четвер, 13 липня. 

"Так, ми щойно їх отримали, ще не використовували, але вони можуть радикально змінити поле бою Противник теж розуміє, що, отримавши ці боєприпаси, ми матимемо перевагу. Ворог віддасть ту ділянку місцевості, де можна цим скористатися", – сказав він.

За словами Тарнавського, вище керівництво визначатиметься з територіями, де це може бути використано. Він наголосив, що використання "касетників" заборонено в густонаселених районах, навіть якщо вони окуповані російськими військами. І Україна цього правила буде дотримуватись. 

"Росіяни думають, що ми будемо використовувати його на всіх ділянках фронтуЦе дуже неправильно. Але вони дуже хвилюються", - зазначив генерал. 

США заявили, що вони отримали письмові гарантії від України, що вони не будуть використовуватися в районах з цивільним населенням і що їх використання буде відстежуватися для можливих операцій з розмінування.

 Важке рішення для Байдена 

Нагадаємо,  минулого тижня президент Джо Байден заявив, що прийняв важке рішення, схваливши передачу касетних боєприпасів Україні. Він сказав, що воно пов’язане з низьким запасом стандартних артилерійських снарядів у Києва. Постачання кластерів є тимчасовим - за словами радника з національної безпеки США Джейка Саллівана. І як тільки виробництво іншої зброї досягне належного рівня, тоді не буде потреби продовжувати постачати касетні боєприпаси. Хоча росія використовує їх з перших днів агресії - і навіть від 2014 року. 

Чому касетні боєприпаси викликають суперечки 

Касетні боєприпаси - це капсули, які містять від десятків до сотень менших бомб. Вони розриваються над наміченою ціллю, розсіюючи бомби по цій території.  А з’єднуються за допомогою таймера, щоб вибухнути ближче до землі або на землі, розкидаючи осколки. Призначені "касетники" для вбивства військ або броньованих машин, наприклад танків. Ця зброя вкрай нищівна, деякі країни її заборонили.

Нагадаємо, "Інформатор" повідомляв, що касетні боєрпипаси  увійшли до нового пакету допомоги від США. У ньому є додаткові ракети для Patriot, ЗРК Stinger, Javelin та інші протитанкові системи та ракети.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.